Jubileuszowy konkurs

w Powiat

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdroju był organizatorem XX jubileuszowego Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim.

Pomysłodawcą, autorem pytań konkursowych i odpowiedzialnym za całe przedsięwzięcie jest od samego początku nauczyciel „Ceramika” i przewodnik turystyczny, Artur Ciempa. Podczas konkursu dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Szczawnie- Zdroju, zarazem prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna- Zdroju Iwona Czech zaprezentowała zebranym historię szczawieńskich źródeł. W obradach jury brali udział: Beata Olesińska- Hajdasz, geograf i krajoznawca, Sandra Ciempa, laureatka konkursów krasomówczych i olimpiad krajoznawczych oraz Artur Ciempa. W imprezie wzięło udział 16 uczniów, reprezentujących 6 szkół Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego.

 W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Vanessa Woźna przed Michałem Dejewskim i Bartoszem Kucharenko. W kategorii szkół średnich na pierwszym miejscu uplasował się Maciej Janiszewski przed Janem Wiernickim i Jakubem Lesiukiem. Jury w popisie krasomówczym wyróżniło Macieja Janiszewskiego i Michała Dejewskiego, zaś za najlepiej napisany test przyznała nagrody Janomi Wiernickiemu i Vanessie Woźnej. – Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom imprezy: Powiatowi Wałbrzyskiemu, Uzdrowiskowej Gminie Miejskiej Szczawno-Zdrój, Gminie Miasto Boguszów-Gorce, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Biuru Wystaw Artystycznych w Wałbrzychu, Polskiemu Towarzystwu Schronisk Młodzieżowych Oddział w Wałbrzychu, Schronisku Górskiemu Orzeł w Górach Sowich – mówią organizatorzy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Powiat

Nowe oznaczenia dróg

Na co dzień żaden mieszkaniec czy turysta przebywający na terenie powiatu wałbrzyskiego

Budżet uchwalony

Rada Powiatu Wałbrzyskiego uchwaliła budżet na 2023 rok

Ludzie, co wy robicie?!

Czterech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, zatrzymali wałbrzyscy policjanci podczas

Zwiedzili Polskę

Kilka istotnych uchwał podjęli radni na ostatniej sesji rady powiatu wałbrzyskiego.
Go to Top