Jutro koncert muzyki klasycznej

w Kultura

W najbliższą środę w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej od godz. 16.00 będzie można usłyszeć utwory Bacha, Chopina, Beethovena, Straussa, Ogińskiego czy Chaczaturiana w niecodziennym wykonaniu – zagrają dzieci z głuszyckiego ogniska muzycznego. Wstęp wolny.

Dwadzieścia utworów – od najbardziej znanych klasycznych kompozytorów po zapomniane, a wyszukane specjalnie na środowy koncert perełki muzyki klasycznej – przedstawią publiczności dzieci z ogniska muzycznego działającego w Głuszycy od 2009 roku przy fundacji ,,Berit”.  Młodzi adepci muzyki klasycznej swoje umiejętności kształcą w dwóch grupach wiekowych  (od 7 do 11 lat oraz powyżej 12 lat) pod okiem trzech instruktorów: Jadwigi Szeligowskiej, Tomasza Szeligowskiego i Eweliny Korby odpowiedzialnych za grę na instrumentach, wiedzę teoretyczną oraz poprawne interpretowanie przez podopiecznych muzyki klasycznej.
5 czerwca od godz. 16 w Sali Widowiskowej głuszyckiego Centrum Kultury-MBP będzie można usłyszeć w wykonaniu dzieci z ogniska muzycznego m.in. ,,Poloneza” Chopina, ,,Dla Elizy” Beethovena, ,,Nad pięknym modrym Dunajem” Straussa, ale także utwory m.in. kompozytorów tj. Palmer czy Vanhall. Koncert organizowany jest przez ognisko muzyczne przy współudziale CK-MBP. Wstęp wolny. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top