Kanalizują Głuszycę

Kanalizują Głuszycę

w Gospodarka

Do końca czerwca 2011 roku mieszkańcy Głuszycy Górnej będą mieli kanalizację, a mieszkańcy regionu czyściejszą wodę w rzekach.

Prace rozpoczęły się w lipcu. Prowadzone są wzdłuż ulicy Kłodzkiej po obu jej stronach, począwszy od nr 61. Zakończone zostaną na końcu ulicy Granicznej. Łącznie skanalizowane zostanie 4,5 km, a skorzystają na tym aż 82 domostwa. Na Granicznej, po założeniu kanalizacji, zostanie wymieniona nawierzchnia drogi. Koszt robót kanalizacyjnych to 3 300 000, z czego ponad 60% pochodzi z pieniędzy pozyskany z Unii Europejskiej, a niecałe 40% z kasy gminy. Dodatkowo trwają również prace oczyszczające i udrażniające koryto rzeki Bystrzycy.

Dzięki kanalizacji ścieki będą odprowadzone do grupowej oczyszczalni ścieków w Jugowicach. Do tej pory ścieki albo gromadzono w osadnikach gnilnych bezodpływowych, czyli w tzw. szambach, albo wpuszczano do kanalizacji deszczowej lub też bezpośrednio do potoku Otłuczyna. – Dzięki budowie sieci kanalizacyjno-sanitarnej znacząco poprawi się czystość wody w rzece Bystrzycy, do której wpada potok Otłuczyna, co w konsekwencji wpłynie też na stan czystości rzeki Odry – mówi Wojciech Durak, burmistrz Głuszycy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top