Każdego dnia narażają dla nas swoje życie

Każdego dnia narażają dla nas swoje życie

w Region

Medale, wyróżnienia i awanse towarzyszyły obchodom 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej, które odbyły się dzisiaj na placu Jana Pawła II w Świdnicy.

Gospodarz spotkania komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Szuszwalak wspominał początki czyli pierwsze samochody bojowe marki Jelcz oraz Żuk i umundurowanie, któremu daleko wówczas było do dzisiejszych standardów bezpieczeństwa. Przy okazji wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy dla laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego zorganizowanego właśnie z okazji 20 lecia PSP pod nazwą „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – Jak nas widzą tak nas malują". – Strażak to nie tylko zwód, to przede wszystkim służba i powołanie. Powołanie by pomagać, strzec i ratować, niekiedy z narażeniem własnego życia – mówi Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki i jednocześnie prezes zarządu oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Ubrana w galowy mundur wzbudzała nie mniejsze zainteresowanie fotoreporterów niż sami bohaterowie dnia strażaka. 

Od redakcji. Dla wszystkich strażaków PSP i OSP serdeczne życzenia, a zarazem podziękowania za pełnioną służbę.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top