Klub seniora z wizytą w Niemczech

Klub seniora z wizytą w Niemczech

w Region

W najbliższy długi weekend Klub Seniora z Bystrzycy Górnej po raz trzeci zawita do Niemiec. Będzie to partnerska wizyta z zaprzyjaźnionym klubem z Senftenbergu.

– Nasze międzynarodowe spotkania mają na celu przełamanie utartych wyobrażeń na temat Niemców i Polaków. Stwarzają przestrzeń do wzajemnych dyskusji o naszych regionach, pasjach i są dobrym fundamentem do  wzajemnej integracji – mówią członkowie Klubu Seniora z Bystrzycy Górnej. Klub Seniora powstał z inicjatywy pana Stanisława Kraińskiego oraz przy wsparciu i pomocy władz gminy Świdnica, jak również dyrekcji Zakładów Elementów Wyposażenia Budownictwa „Metalplast” w Bystrzycy Górnej. Pierwsze założycielskie spotkanie odbyło się 12 kwietnia 1996 roku. Klub od 17 lat prowadzi działalność integracyjną, kulturalną i turystyczną dla seniorów w swoim regionie. Zapobiega poczuciu osamotnienia i zachęca do zwiększenia aktywności społecznej i zdrowotnej ludzi starszych. Klub w sposób różnorodny organizuje seniorom ich wolny czas, przygotowując spotkania noworoczne, wielkanocne, bożonarodzeniowe, dożynki, śniadanie patriotyczne 11 listopada, wyjazdy integracyjne, mając aspiracje do pogłębiania ich zainteresowań. Swoją działalność skrzętnie dokumentują w kronice (którą nieprzerwanie od początku działalności Klubu prowadzi prezes Stanisław Kraiński). Szczególne miejsce w działalności Klubu zajmuje również rekreacja i wypoczynek seniorów. Cenioną formą są wycieczki turystyczno – krajoznawcze do ciekawych zakątków naszego regionu. Członkami Klubu są przede wszystkim mieszkańcy Burkatowa, Bystrzycy Górnej i Lubachowa. Ostatnie obustronne spotkanie seniorów z Bystrzycy Górnej z seniorami z Senftenbergu odbyło się w ostatni weekend czerwca 2012 r. Jegocelem było podsumowanie 5 letniej współpracy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top