" Kobieta w pięknym stylu"

" Kobieta w pięknym stylu"

w Region

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku mł.asp. Monika Płachetka i Ryszard Bieleck oraz ppłk Straży Granicznej Roman Łubiński uczyli płec piękną z powiatu kłodzkiego podstawowych zasad samoobrony. Ponadto przypomnieli paniom jak należy się zachować, gdy znajdą się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu.

Podczas pokazu samoobrony funkcjonariusze zwrócili uwagę, że posiadanie umiejętności obrony przed przemocą fizyczną, skutecznie wzmacnia własny wizerunek i poprawia funkcjonowanie w różnych obszarach życia. Ponadto ppłk Roman Łubiński zauważył, że damska torebka w sytuacji zagrożenia może być pomocna np. w odparciu ataku agresora. 

 W pokazie samoobrony uczestniczyli: mł.asp. Monika Płachetka, która od 6 lat pełni służbę w Komisariacie Policji w Nowej Rudzie. Posiada ona stopień mistrzowski w jiu-jitsu 2 dan. Jiu-jitsu jest japońską sztuką walki samoobronnej wykorzystującej techniki atemi tj. uderzenia, kopnięcia, ciosy oraz dźwignie na stawy, rzuty i duszenia co pozwala na wszechstronne zastosowanie poszczególnych elementów w samoobronie np. w obronie przed obchwytami, chwytami, uderzeniami, duszeniami, jak też atakami niebezpiecznymi narzędziami itp. Jiu-jitsu zaczęła trenować w wieku 13 lat w sekcji Marka Rudzkiego. Od ośmiu lat jest instruktorem samoobrony. Przez kilka lat prowadziła zajęcia w sekcji jiu-jitsu w Nowej Rudzie, a od trzech lat z p. Romanem Łubińskim dwa razy w tygodniu prowadzi zajęcia dla grupy dzieci oraz dorosłych w sekcji judo w Uczniowskim Klubie Sportowym "Dwójka" w Kłodzku.

ppłk Roman Łubiński – 1 dan, czarny pas – stopień mistrzowski nadany przez Kolegium dan Polskiego Związku Judo. Egzamin złozył przed Wiesławem Błachem i Robertem Kubackim wielokrotnymi mistrzami i olimpijczykami. Posiada również uprawnienia pedagogiczne ,instruktorskie oraz sędziowskie zdobyte na AWF w Warszawie. Jego trenerami byli Tadeusz Dymerski i Paweł Dudo Roman Łubiński jako zawodnik uczestniczył w 1992r. w Mistrzostwach Szkół Policyjnych waga do 64 kilo – zdobył 3 miejsce, 1993r. w Międzynarodowych Mistrzostwach Szkół Policyjnych w Wilnie -zdobył 3 miejsce 2000r. w Otwartych Mistrzostwach Polski MSWiA – kategoria Masters waga 64 – zdobył 1 miejsce

mł. asp. Ryszard Bielecki funkcjonariusz Policji -Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Kłodzku Jest policjantem od 12 lat , przez kilka lat był dzielnicowym. Naukę judo rozpoczął w 2005 roku. Do chwili obecnej osiągnął trzecie kyu tj. zielony pas. Startował zbierając doświadczenie zawodnicze w mocno obsadzonych mistrzostwach Polski Policantów w Bytomiu i Międzynarodowych Mistrzostwach Polski masters w judo, które odbyły się 26.09.2009 r. W Sobótce w kategorii do 81 kg zajął 4 miejsce.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Festiwal Sera

Po raz kolejny organizatorzy Festiwalu Sera w Dziećmorowicach czyli Centrum Kultury i

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top