Kochają Szczawno-Zdrój...

Kochają Szczawno-Zdrój…

w Aktualności

….i pilnują, aby uzdrowisko godnie wyglądało. Jeśli to niezbędne wyręczają gminę w jej obowiązkach. W ostatnich dniach członkowie stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój zadbali o skoszenie wysokiej trawy na reprezentacyjnym rondzie obok hipermarketu Tesco. To nie jedyny przypadek w naszym regionie, kiedy mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce.

Osób, które bezinteresownie dbają o wizerunek swoich gmin i miast, nie trzeba daleko szukać. To chociażby Waldemar Woźniak z Pszenna, który w czynie społecznym posprzątał w lutym tego roku swoją wieś. Inicjatywa zrodziła się podczas zebrania dotyczącego wyboru sołtysa i rady sołeckiej sołectwa Pszenno. To właśnie wtedy złożył deklarację wójt Teresie Mazurek, że społecznie, bez żadnych gratyfikacji, swój wolny czas poświęci na sprzątanie naszej miejscowości. Gmina dostarczyła worki do selektywnej zbiórki odpadów, a na zakończenie akcji zostanie zorganizowała wywóz odpadów. Podczas dwutygodniowego sprzątania wsi myśliwy z Pszenna zgromadził blisko osiemdziesiąt 120 litrowych worków z odpadami typu PET i szkło oraz dziesięć worków z odpadami zmieszanymi. Co więcej, do swojej akcji zaangażował dodatkowo dwóch kolejnych mieszkańców Pszenna. – Wyczyściłem zarówno prawą, jak i lewą stronę koryta rzeki Piława – od Wilkowa aż do Jagodnika, boisko sportowe, osiedle Witosa, ul. Fabryczną, Rolniczą, Wrocławską, jak również wszystkie sąsiadujące uliczki – mówił dziennikarzom.

W kwietniu 2015 roku młodzież i nauczyciele z Gimnazjum nr 6,Woluntariusze z Hospicjum oraz mieszkańcy Piaskowej Góry w Wałbrzychu wysprzątali alejkę między ulicami Główną i Piętnastolecia. Również bezinteresownie. Podobnie jak członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego koło nr 9 w Głuszycy, którzy przeprowadzili wiosenną akcję sprzątania stawów. – Dziękuje członkom PZW za podjęcie szlachetnej inicjatywy i dbałość o dobro wspólne – mówił Roman Głód, burmistrz Głuszycy, który chętnie przyłączył się do akcji.

W ubiegłym tygodniu członkowie stowarzyszenia Kocham Szczawno-Zdrój nie mogli już patrzeć na zarośnięte wysoką trawą reprezentacyjne rondo w Szczawnie-Zdroju. – Zainspirowali nas mieszkańcy. Ogłosiliśmy zbiórkę pieniędzy na zakup kwiatów, które upiększyłyby to miejsce oraz na opłacenie koszenia trawy- mówi Arkadiusz Czocher prezes organizacji. Na odzew zakochanych w Szczawnie -Zdroju nie trzeba było długo czekać. – Właściwie od razu zgłosiła się do nas profesjonalna firma ogrodnicza, która podjęła się koszenia ronda. W ciągu 3 godzin problem zarośniętego ronda przestał istnieć- dodaje Arkadiusz Czocher. Faktycznie. Rondo jest równo przystrzyżone, a skoszona trawa usunięta. Teraz organizacja szuka jeszcze pieniędzy, aby zakupić pelargonie lub begonie i zawiesić je w donicach na specjalnych wieszakach ustawionych na rondzie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr
Go to Top