Kolejna edycja Bezpiecznego Kierowcy za nami

Kolejna edycja Bezpiecznego Kierowcy za nami

w Aktualności

Świetnym przykładem, jak perfekcyjnie można doskonalić swoje umiejętności za kółkiem jest tegoroczny laureat konkursu „Bezpieczny Kierowca". Marek Simkiewicz na bezpłatne szkolenie do Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego trafił, bezpośrednio po kolizji drogowej. Dziś nie kryje, że lepiej rozumie przepisy i przede wszystkim respektuje je, a za kierownicą nie ma sobie równych!

Siódma już edycja kampanii „Ekologicznie i Bezpiecznie" oraz konkursu „Bezpieczny Kierowca" za nami. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, udało się bezpłatnie przeszkolić ponad 200 osób. Od 2006 roku, od kiedy Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego i Toyota Motor Manufacturing Poland wspólnie realizują to przedsięwzięcie, liczba objętych autorskim programem dokształcania kierowców urosła prawie do 1500! Cała kampania powstała z myślą o kierowcach, których czasem gubi rutyna.

– Obserwując ilość zdarzeń na polskich drogach, mamy głęboką świadomość, jak wiele jest ciągle do zrobienia w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Cieszy nas jednak fakt, że możemy choć trochę zmieniać tę smutną rzeczywistość i wpływać na poprawę statystyk – mówi Piotr Starczukowski, były kierowca rajdowy, instruktor i pomysłodawca akcji. – Wiemy, że jeden porządnie przeszkolony kierowca naprawdę zmienia świat, bo przekazuje cenne rady dalej – swojej rodzinie, przyjaciołom. A jeśli tak faktycznie się dzieje, to mamy dowód na to, że nasza kampania ma sens, – podkreśla Starczukowski. Wszyscy, którzy trafili pod skrzydła szkoły Piotra Starczukowskiego uczyli się jak eliminować błędy najczęściej popełniane za kierownicą. Kurs obejmował również zasady bezpiecznej jazdy, kultury na drodze, pierwszej pomocy, a także ekonomii i ekologii za kółkiem. Każdego roku, szkolenia praktyczne prowadzone są na samochodach z Salonów Toyoty Jana Nowakowskiego.

 

Sprawdzeni dokładnie

Każdy z kursów prowadzonych w ramach kampanii „Ekologicznie i Bezpiecznie" kończył się eliminacjami do konkursu „Bezpieczny Kierowca". W taki sposób w sobotę, 26 maja w finale akcji walczyło blisko 60 osób. Uczestnicy rywalizacji musieli przygotować się do wykonania 11 zadań, które przygotowano dla nich na specjalnym placu manewrowym pod Galerią „Victoria". Wśród wyzwań były zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i ćwiczenia praktyczne. Ostatecznie, każdy musiał sprawdzić się tylko w 9 punktach. Najważniejsze z nich to m.in. jazda po torze na trolejach, nowa próba Stewarda oraz test na Symulatorze Bezpiecznej Jazdy Toyoty. Nie zabrakło również sprawdzianu wiedzy z przepisów i ekojazdy.

 

Marek Simkiewicz najlepszy

Najlepiej z zadaniami poradził sobie Marek Simkiewicz. To właśnie do niego powędrował prestiżowy tytuł „Bezpiecznego Kierowcy 2012", a także komplet felg aluminiowych firmy Ronal oraz kilka innych nagród.

-Nie spodziewałem się, że wygram, tym bardziej, że na szkolenie trafiłem w dość trudnych okolicznościach, bo dosłownie prosto z kolizji drogowej – opowiada Marek Simkiewicz. – Kurs w Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego dał mi naprawdę wiele. Teraz zupełni inaczej zachowuję się za kierownicą, jeżdżę dużo spokojniej i pewniej. A co najważniejsze, wreszcie naprawdę przestrzegam przepisów drogowych – dodaje dymny ze swoich postępów „Bezpieczny Kierowca 2012".

Drugie miejsce wywalczył Mateusz Miliński, a trzecie Artur Mulawa. W kategorii „Kobiety" triumfowała Joanna Ciura, a Bogdan Nowak zdominował rywalizację wśród pracowników Toyoty Motor Manufacturing Poland, dla których każdego roku rozgrywana jest osobna klasyfikacja. Wszyscy tegoroczni laureaci oprócz pucharów otrzymali także nagrody rzeczowe oraz książki „Piekło Dakaru" wraz z dedykacją od Krzysztofa Hołowczyca. Zwycięzcom gratulowali i wręczali nagrody: poseł RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Dyrektor ds. Administracyjnych i Personalnych w Toyota Motor Manufacturing Poland Dariusz Banach, Naczelnik WDS Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu Jarosław Nowaczyk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu Mariusz Gawlik, dyrektor Salonu Toyota Wałbrzych Nowakowski Michał Jarosz, Paulina Szymczukiewicz z Galerii „Victoria" oraz Jerzy Mazur.

– Dziękuję wszystkim firmom i instytucjom zaangażowanym w tegoroczną kampanię „Ekologicznie i Bezpiecznie" oraz konkurs „Bezpieczny Kierowca". To dzięki Państwa wsparciu udaje nam się wspólnie pracować na rzecz podnoszenia świadomości kierujących i motywować uczestników ruchu drogowego do dokształcania się – mówi Piotr Starczukowski, założyciel wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy.

 

Klasyfikacja konkursu „Bezpieczny Kierowca 2012"

Kategoria „Generalna"

1. Marek Simkiewicz

2. Mateusz Miliński

3. Artur Mulawa

Kategoria „Kobiety"

1. Joanna Ciura

2. Aleksandra Szczawińska

3. Sylwia Wyjadłowska

Kategoria „TMMP"

1. Bogdan Nowak

2. Radosław Witas

3. Szymon Jachim

 

Laureaci konkursu „Bezpieczny Kierowca"

2011 – Marek Simkiewicz

2011 – Zbigniew Marzec

2010 – Krzysztof Wójtowicz

2009 – Dariusz Trembowski

2008 – Piotr Kotliński

2007 – Tomasz Wach

2006 – Łukasz Kozłowski

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top