Kolejne dotacje dla firm

Kolejne dotacje dla firm

w Gospodarka

30 milionów euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa, dzielone w ramach RPO (Regionalnego Programu Operacyjnego) przeznaczono na dotacje inwestorów w branży turystycznej. Nabór ogłosi za miesiąc Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca.

O dofinansowanie inwestycji zwiększających atrakcyjność turystyczną regionu starać się mogą małe i średnie firmy oraz mikroprzedsiębiorstwa działające powyżej dwóch lat. Dofinansowanie wyniesie do 60 procent (jeśli planowana przez nie inwestycja wpisuje się w Program Rozwoju Turystyki dla Województwa Dolnośląskiego). Przy inwestycji wartej 8 mln złotych (górna granica kosztów kwalifikowanych – które mogą być w projekcie dofinansowane) mały przedsiębiorca może otrzymać 4,8 mln bezzwrotnej dotacji. Pieniądze będzie można dostać np. na wprowadzenie nowej lub poszerzenie istniejącej oferty usług i produktów turystycznych, na budowę i modernizację infrastruktury turystycznej, w tym tworzenie miejsc noclegowych. 5 milionów euro z puli przeznaczonej do podziału będzie podzielone wyłącznie między projekty, które będą realizowane w gminach wskazanych jako centra pobytowe na EURO 2012 i spełnią wymagania UEFA.

Nabór wniosków o dofinansowanie DIP planuje ogłosić 10 sierpnia. Przedsiębiorcy będą mieli przynajmniej 30 dni na przygotowanie dokumentacji. Pomocny będzie w tym udział w szkoleniu, podczas którego pracownicy DIP zapoznają z zasadami wypełniania wniosków, wyjaśniają jakie koszty kwalifikują się do dofinansowania, jak przygotować niezbędne załączniki.

Szkolenia odbędą się we Wrocławiu (29 lipca i 24 sierpnia), w Jeleniej Górze (30 lipca), Wałbrzychu (3 sierpnia), Legnicy (4 sierpnia), Kłodzku (6 sierpnia), Bolesławcu (11 sierpnia), Trzebnicy (13 sierpnia), Świdnicy (18 sierpnia), Świeradowie (19 sierpnia). Udział w szkoleniach  jest bezpłatny. Konieczne jednak jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top