Kolejne pieniądze dla Głuszycy

Kolejne pieniądze dla Głuszycy

w Aktualności

Głuszyca, jako jedna z dwóch gmin powiatu wałbrzyskiego, otrzyma z budżetu województwa 100 tys. zł. Zostaną one przeznaczone na nowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy.

W ramach II edycji Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej do 28 gmin w naszym województwie trafi prawie 10 mln zł, z czego do Głuszycy 100 tys. zł. Zostaną one przeznaczone na sporządzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Przy czym wysokość wsparcia wynosi 75% wartości zadania, a 25% będzie wkładem własnym gminy.Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego jest podstawowym źródłem informacji o możliwościach architektoniczno-budowlanych danej miejscowości. Dzięki takiemu planowi łatwo określić politykę przestrzenną gminy – tym samym plan ułatwia podejmowanie decyzji potencjalnym inwestorom.

Kolejną zaletą posiadania przez gminę planu jest uproszczenie procedury administracyjnej – jeśli bowiem wybierzemy sobie daną działkę do budowy, to właśnie z planu dowiemy się o jej charakterze: czy jest to teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (oznaczenie MN), zabudowy wielorodzinnej (MW), czy też może teren zieleni parkowej (ZP). W końcu też uzyskamy informację, czy na danym terenie w ogóle można budować. Przede wszystkim jednak Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego skraca długość  starań o budowę, bowiem jeśli gmina takiego planu nie posiada, to inwestor na decyzję o warunkach zabudowy może czekać nawet do roku. W sytuacji, gdy plan miejscowy istnieje, pobiera się z urzędu gminy wypis i wyrys. Sprawnie działający urząd jest w stanie taką dokumentację przygotować w kilka dni.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej
Go to Top