Kolejne pieniądze na strażnicę

Kolejne pieniądze na strażnicę

w Aktualności

Budżet Powiatu Wałbrzyskiego zostanie zwiększony o kwotę 700 000 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup wyposażenia budynku strażnicy, dzięki czemu strażacy już wkrótce będą mogli przenieść się na ul. Ogrodową, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha i jego okolic.

Rok 2011 był przełomowym dla ukończenia inwestycji pn. ,,Budowa strażnicy przeciwpożarowej Komendy Miejskiej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Wałbrzych-Podzamcze" przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu, bowiem na ten cel Staroście Wałbrzyskiemu Robertowi Ławskiemu udało się pozyskać do budżetu Powiatu Wałbrzyskiego dodatkowo blisko 5 milionów złotych.- Kwota ta pozwoliła na zakończenie trwającej od ponad 8 lat budowy strażnicy. Odbiór prac budowlanych miał miejsce w grudniu 2011 roku. Jednak aby do budynku mogły przenieść się jednostki straży pożarnej, niezbędnym jest wyposażenie strażnicy, co wiąże się z kolejnymi nakładami finansowymi – wyjaśnia Starosta Wałbrzyski Robert Ławski.

Istnieje jednak duża szansa, że wkrótce strażacy będą mogli stacjonować w budynku przy ul. Ogrodowej, bowiem na zakup wyposażenia i utrzymanie budynku (opłaty za media oraz ubezpieczenie) w okresie styczeń – marzec 2012 r. została przeznaczona dotacja celowa z budżetu państwa do budżetu powiatu w wysokości 700 000 złotych. – Myślę, że za te pieniądze uda nam się na tyle wyposażyć budynek, abyśmy mogli przenieść się do niego już w kwietniu. Planujemy kupić meble, sprzęt teleinformatyczny i łącznościowy, czyli komputery i radiostacje oraz m.in. sprężarkę do ładowania butli z powietrzem, urządzenia do konserwacji i napraw węży pożarniczych, jak i urządzenia do dekontaminacji, czyli usuwania i dezaktywacji substancji szkodliwych z ubrań gazoszczelnych – wylicza Grzegorz Kułak, komendant miejskiej PSP w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój

Wojskowi w powiecie

Na zaproszenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego ziemię wałbrzyską odwiedzili  żołnierze z 12 Szczecińskiej

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy
Go to Top