Kolejne zatrzymania na Dolnym Śląsku

Kolejne zatrzymania na Dolnym Śląsku

w Region

Kolejne 7 osób zatrzymali na terenie Dolnego Śląska funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej. Wszyscy zatrzymani to obywatele Ukrainy, którzy przebywali lub pracowali wbrew obowiązującym przepisom.

Podczas kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców na terytorium RP, a także w ramach działań w ochronie szlaków komunikacyjnych, funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 7 obywateli Ukrainy, w tym 2 kobiety. Dwoje z nich zostało zatrzymanych w Kudowie Zdroju i Kłodzku. Mężczyzna przyznał się do wyłudzenia polskiej wizy i poddał się dobrowolnie karze 10-ciu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat. Kobieta podróżująca z Republiki Czeskiej została zatrzymana w związku z brakiem ważnego dokumentu pobytowego. Pozostałe 5 osób pracowało nielegalnie – bez umów i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy. Kobieta zajmowała się zbieraniem malin na plantacji w gminie Strzegom. Z kolei mężczyźni pracowali w Kowarach, jako pracownicy fizyczni przy naprawie szlaków górskich. Wszystkim zatrzymanym Straż Graniczna wydała decyzje o zobowiązaniu do opuszczenia Polski, ponadto przez rok nie będą mogli ponownie wjechać na jej terytorium.

Natomiast wobec pracodawców zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie ich grzywną. W myśl przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy nielegalne zatrudnienie cudzoziemców traktowane jest jako wykroczenie, za które grozi kara nie mniejsza niż 3 tys. zł. O jej wysokości zadecyduje sąd.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Orszak Trzech Króli

Ulicami Starych Bogaczowic przeszedł tradycyjny Orszak Trzech Króli.

Koncert Noworoczny

Muzyczna uczta na dobry początek Nowego Roku 2023 w Czarnym Borze.

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej
Go to Top