Kolejne zezwolenia w strefie

Kolejne zezwolenia w strefie

w Gospodarka

Cztery firmy otrzymały w ostatnim miesiącu zezwolenia na działalność w podstrefach, którymi zarządza Wałbrzyska specjalna Strefa Ekonomiczna.

Firma HFG Polska sp. z o.o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Opole. Będzie tam prowadzić działalność polegającą na produkcji elementów stalowych na potrzeby przemysłu petrochemicznego wieże i platformy) oraz na potrzeby przemysłu energetycznego (farmy wiatrowe). Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 19,9 mln złotych oraz zatrudnienie co najmniej 10 nowych pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31.12.2014 r.

Kolejnym inwestorem jest PCC P4 sp. z o.o. Firma będzie prowadzić działalność polegającą na produkcji ultra czystego kwasu monochlorooctowego stosowanego do wytwarzania półproduktów i produktów chemicznych. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 200 mln złotych oraz zatrudnienie co najmniej 101 pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 30.06.2016 r.

Działalność może rozpocząć również Zakład Chemii Gospodarczej i Samochodowej "Kosmet-Rokita" sp. z o.o. W Brzegu Dolnym firma będzie prowadzić działalność polegającą na produkcji płynnych środkówczystości. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 10 mln złotych oraz zatrudnienie co najmniej 10 pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 30.06.2014 r.

Zezwolenie od lutego ma również Colgate – Palmolive Manufacturing (Poland) sp. z o.o. (podstrefa świdnicka). Frma będzie prowadzić działalność polegającą na produkcji płukanek do jamy ustnej. Przedsiębiorca zagwarantował poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości co najmniej 102,5 mln złotych oraz zatrudnienie co najmniej 80 pracowników. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31.12.2015 r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Wizerunkowa wpadka

Prezes Jarosław Kaczyński rozwiązał struktury partyjne w Wałbrzychu. Decyzja związana jest  z
Go to Top