Kolejny gigant w strefie

Kolejny gigant w strefie

w Gospodarka

Około 2 milionów felg każdego roku planuje produkować działający na terenie WSSE zakład firmy Ronal. Dzisiaj władze szwajcarskiego koncernu oficjalnie otworzyli trzecią swoją fabryką na Dolnym Śląsku.

Firma Ronal pojawiła się w naszym mieście w 1996 roku. Rok później z taśm zjechały pierwsze felgi. Chcąc zwiększyć produkcję zarząd spółki podjął decyzję o rozbudowie zakładu przy ulicy Wrocławskiej. Kolejnym krokiem w rozwoju był zakup gruntów na terenie WSSE. – Duży wpływ na decyzję, że ostatecznie zainwestowaliśmy tutaj, miały namowy prezesa Krzysztofa Brosiga, który przekonywał nas do słuszności tej lokalizacji – mówił Yvo Schnarrenberger, prezydent koncernu Ronal, podczas oficjalnego otwarcia. Z dumą prezentował również zrealizowane do tej pory inwestycje na świecie oraz przedstawiał plany rozwoju na najbliższy czas. Radości z pojawienia się kolejnego inwestora w strefie nie ukrywała także prezes Barbara Kaśnikowska. – To następne 400 miejsc zatrudnienia, nowe technologie oraz kultura pracy – podkreślała zarządzająca Invest – Parkiem. Motoryzacja, to nie tylko jeden z wiodących przemysłów na Dolnym Śląsku, ale również w WSSE. – Na mapie Państwa inwestycji na najbliższy czas zabrakło mi jeszcze jednej lokalizacji. Konkretnie w Wałbrzychu, bo mam kilka wolnych działek – żartowała w kierunku zaproszonych gości. Wśród nich zabrakło niestety wicepremiera Janusza Piechocińskiego. List gratulacyjny w jego imieniu przeczytał wojewoda Marek Skorupa.

Ronal zajmuje 59 miejsce w rankingu największych polskich eksporterów. Swoimi osiągnięciami dołącza do innych motoryzacyjnych gigantów takich jak: Toyota, Mando czy Faurecia, które już działają na terenie WSSE. – Byłem tutaj kilkadziesiąt lat temu. Pamiętam jeszcze jak były kopalnie. Dzisiaj jestem ponownie i stwierdzam, że to miasto, które nastawione jest na rozwój gospodarczy – podkreślał Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Inwestycji Zagranicznych. Budowa trzeciego zakładu Ronala na Dolnym Śląsku, a drugiego już w Wałbrzychu, kosztowała spółkę ponad pół miliarda złotych. Do tej pory firma zainwestowała w naszym mieście przeszło miliard złotych i wyprodukowała ponad 50 milionów kół do auta takich marek jak: Fiat, Mercedes, BMW czy Opel. Zarówno do pojazdów osobowych jak i dostawczy oraz sportowych. W zakładzie przy ulicy Orkana prace ma już 480 osób. Średnie wynagrodzenie wynosi 4760 złotych brutto.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top