Kolejny spektakularny sukces ZS Nr 7

Kolejny spektakularny sukces ZS Nr 7

w Aktualności

Dopiero co pisaliśmy o drugim miejscu, jakie w ogólnopolskim konkursie zajęli uczniowie Zespołu Szkół Nr 7 w Wałbrzychu, a tymczasem w zorganizowanych po raz czwarty Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich pierwsze miejsce zajęła uczennica z ZS Nr 7. Co więcej, w konkurencji zespołowej najlepszym okazał się… także ZS Nr 7 z Wałbrzycha.

W ,,Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich" wzięło udział 12 dolnośląskich szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa. Konkurs, podobnie jak w latach poprzednich, składał się z trzech części: teoretycznej, w której to uczniowie rozwiązywali test, oraz dwóch praktycznych, gdzie uczniowie mieli za zadanie obsługę gościa w recepcji hotelowej w wybranym języku oraz obsługę gości w restauracji. Zwyciężyła Magdalena Roszkiewicz z ZS Nr 7 z Wałbrzycha, drugie miejsce zajęła Natalia Cyrulewicz z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych ze Świdnicy, a trzecie Sandra Janiszyn z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Wrocławia. Czwarte miejsce przypadło również uczennicy ZS Nr 7 w Wałbrzychu Wiolecie Hądzlik, a piąte Wiktorii Dwojak z Jeleniej Góry. W konkurencji zespołowej bezkonkurencyjny okazał się ZS Nr 7 z Wałbrzycha.

Podczas dwudniowych potyczek hotelarskich konkursowicze nie tylko sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności, ale także zwiedzali atrakcje Powiatu Wałbrzyskiego. W pierwszym dniu zmagań, po uroczystej kolacji, mieli także okazję wysłuchać interesującej prelekcji nt. sposobów parzenia kawy. W uroczystym wręczeniu nagród, jakie miało miejsce 10 listopada br. w hotelu ,,Maria" w Wałbrzychu, wziął udział Wicestarosta Wałbrzyski Augustyn Skrętkowicz, który młodym adeptom hotelarstwa życzył przede wszystkim pasji w wykonywanym zawodzie. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej z Wałbrzycha przy współudziale hotelu ,,Maria", który także był sponsorem przedsięwzięcia. Pozostali fundatorzy nagród to Rada Rodziców ZS Nr 7 i Stanisław Urbański z Centrum Rekreacyjno-Konferencyjnego ,,Harenda" w Ludwikowicach Kłodzkich.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Wypadek paralotniarza

\W okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadków w rejonie działania Grupy

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR
Go to Top