Kolejny sukces wałbrzyszanki

Kolejny sukces wałbrzyszanki

w Kultura

Kolejny literacki sukces odniosła wałbrzyszanka Danuta Góralska-Nowak. Jej książka "Droga do domu" uznana została za najlepszą w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2010. Projekt graficzny, układ typograficzny, łamanie tekstu i rysunki przygotowała Małgorzata Laszczak.

Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy. Założeniem konkursu było napisanie, zaprojektowanie i przygotowanie do druku autorskiej książki literackiej w zgodnym z oczekiwaniami twórcy, atrakcyjnym graficznie i edytorsko opracowaniu. Na konkurs wpłynęły 82 książki, które oceniało Jury w składzie Karol Maliszewski, Jacek Podsiadło, Mieczysław Orski oraz Michał Kacperczyk.

Nagrodą za I miejsce było 3.000 zł, a także wydanie nagrodzonej książki w 1000 egzemplarzach (z czego autor otrzymuje 300 do własnej dyspozycji).

Wręczenie nagrody odbyło się 24 kwietnia w siedzibie Biblioteki w Świdnicy. A już 27 i 28 maja podczas Panoramy Wydawców w Bibliotece pod Atlantami w Wałbrzychu autorka będzie podpisywać egzemplarze nagrodzonej książki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top