Kolejny szczyt tenisistów

w Sport

Początek roku obfituje w imprezy tenisowe, których areną są nowoczesne kryte korty przy ulicy Ogrodowej. Po lutowych Halowych Mistrzostwach Wałbrzycha w Deblu tym razem amatorzy białego sportu spotkali się, aby powalczyć o nagrody indywidualne.

Halowe Mistrzostwa Wałbrzycha w tenisie ziemnym ściągnęły do Tenis-Areny ponad dwudziestu graczy. Głównie z miasta i okolic, ale i Świdnicy, Jawora, Strzegomia, Lubawki oraz Wrocławia, choć w imprezie wystartował także przedstawiciel Rzeszowa, który zresztą należał do czołowych zawodników turnieju. Magnesem, który przyciągnął dość liczną grupę z odległych miejsc naszego kraju jest od kilku lat ranga imprezy. Nasze mistrzostwa zaliczane są bowiem do punktacji ATP, czyli Amatorskiego Tenisa Polski, stąd wizyta gracza z Rzeszowa czy jak w turnieju debla – Warszawy.

Weekendowe mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. Szczególnie interesująco wyglądała rywalizacja w klasyfikacji open. Głównie dzięki zwycięzcy – Andrzejowi Misiekowi ze Świdnicy, który okazał się poza zasięgiem lokalnych zawodników, w tym Łukasza Nowika, który ostatecznie musiał się zadowolić miejscem na niższym stopniu podium. W grupie starszych tenisistów, a więc zawodników powyżej 45 roku życia nie było niespodzianki. Na tym poziomie od kilku lat praktycznie bezkonkurencyjny jest Piotr Kaczmarczyk, na co dzień prezes WKT „Atri" Wałbrzych, który w finale zmagań „starszych" panów okazał się lepszy od Ryszarda Kwiatka, a więc przedstawiciela wspomnianego Rzeszowa.

Halowe Tenisowe Mistrzostwa WałbrzychaWyniki kategorii open1. Andrzej Misiek Świdnica2. Łukasz Nowik Wałbrzych

Wyniki kategorii +45 lat1. Piotr Kaczmarczyk Wałbrzych2. Ryszard Kwiatek Rzeszów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top