Kolejny wolny weekend piłkarzy

Kolejny wolny weekend piłkarzy

w Sport

Zima nie ustępuje i w rezultacie kolejne mecze przekładane są na późniejszy termin. Ta sytuacja dotknęła nie tylko piłkarzy Górnika Wałbrzych, którzy musieli zrezygnować z pojedynków z Energetykiem ROW Rybnik, MKS-em Kluczbork oraz Bytovią Bytów, ale również niżej sklasyfikowane lokalne drużyny.

Nie mają szczęścia do Bytovii Bytów piłkarze Górnika Wałbrzych. I nie chodzi tu tylko o bilans wzajemnych spotkań, który faktycznie przemawia na korzyść rywali, ale o zimowe warunki, które już dwukrotnie uniemożliwiły tej wiosny rozegranie rewanżowego meczu. Pierwotnie bowiem nasi mieli się zmierzyć z wiceliderem II ligi 9 marca, jednak ze względu na zły stan murawy stadionu przy ulicy Ratuszowej pojedynek został przeniesiony na minioną środę, a więc 3 kwietnia. Niestety, i tym razem górą była zima, stąd po konsultacji z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, a także przeciwnikiem, działacze Górnika postanowili zmierzyć się w najbliższą środę, czyli 10 kwietnia. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16, jednak w obecnej chwili trudno powiedzieć czy tym razem dojdzie do spotkania obu ekip, gdyż według prognoz zima ma ustąpić dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.

W tym tygodniu Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu poinformował, iż odwołane zostały zaplanowane na najbliższy weekend mecze klas: okręgowej seniorów, okręgowej juniorów, A oraz B. Na razie trudno powiedzieć, kiedy dojdzie do spotkań na szczeblu okręgowym, jednak być może niektóre zespoły zdecydują się na walkę o ligowe punkty. OZPN dał bowiem drużynom wolną rękę, tak więc w przypadku korzystnych warunków pogodowych oraz za zgodą ekipy przeciwnej piłkarze mogą wyjść w najbliższą sobotę oraz niedzielę na boisko.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Tenis na wózkach

Już po raz VIII zawodnicy walczyli podczas Turnieju Tenisa ziemnego na wózkach.

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na
Go to Top