Kolejny wygrany sparing Górników - zobacz zdjęcia

Kolejny wygrany sparing Górników – zobacz zdjęcia

w Galeria/Sport

Dwie bramki zdobył w wygranym 4:0 spotkaniu z Motobi Kąty Wrocławskie testowany przez Górnika PWSZ – Roman Maciejak. Były napastnik Piasta Gliwice wpadł w oko trenera Roberta Bubnowicza, który przyznał, iż działacze zrobią wszystko, aby ściągnąć gliwiczanina. Poniżej zdjęcia.

W przedostatnim przed rozpoczęciem rundy wiosennej II ligi spotkaniu biało-niebiescy rozgromili Motobi Kąty Wrocławskie 4:0. Pojedynek był doskonałą okazję, aby przyjrzeć się po raz kolejny Michałowi Zawadzkiemu, jak i sprawdzanemu po raz pierwszy Romanowi Maciejakowi. Zarówno jeden, jak i drugi wypadli bardzo korzystnie, stąd decyzja szkoleniowca Górnika PWSZ, aby „załatwić” obu graczy. To nie jedyne ewentualne wzmocnienia wałbrzyskiej drużyny, ponieważ chęć występów w biało-niebieskich barwach wyraził również środkowy obrońca – Wojciech Smarduch. Problem jednak w tym, iż były zawodnik Miedzi Legnica w ostatnim czasie grał dla APS Zakynthos, który nie wywiązał się z kontraktu i w rezultacie 24-latek postanowił zerwać kontrakt z Grekami. -Chcielibyśmy go ściągnąć do Górnika, ale nie wiem czy zdążymy z wszelkimi formalnościami- poinformował trener Bubnowicz. Jak dodał, gdyby udało się załatwić Zawadzkiego, Smarducha oraz Maciejaka, to siła naszej drużyny znacznie by wzrosła. Warto jednak podkreślić, iż Maciejak to nie jedyny bohater środkowego sparingu. Obok niego bowiem dwie bramki zapisał na swoje konto również Marcin Morawski. Dla popularnego „Maradony” były to kolejne trafienie w okresie przygotowawczym.

Do rozpoczęcia rundy rewanżowej pozostał już tylko tydzień i jeden mecz kontrolny. W sobotę Górnicy sprawdzą formę Śląska Wrocław, ale zespołu Młodej Ekstraklasy. Pojedynek, o czym informowaliśmy, odbędzie się w Bielawie, a pierwszy gwizdek nastąpi o godzinie 13. Wcześniej jednak, bo w piątek, szystkich wałbrzyszan zapraszamy do hali OSiR na oficjalną prezentacją beniaminka II ligi przed drugą odsłoną sezonu.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Motobi Kąty Wrocławskie 4:0 (2:0)

Bramki: Roman Maciejak 2, Marcin Morawski 2

Górnik PWSZ: Jaroszewski, D. Michalak, Łaski, Kłak, Zawadzki, G. Michalak, Fojna, Morawski, Rytko, Moszyk, Maciejak oraz Duś, Sawicki, Tobiasz, Wepa, Jarosiński. Trener: Robert Bubnowicz

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Galeria

Żonkilowa Kwesta

Szereg osób,organizacji, placówek i podmiotów gospodarczych włączyło się w tym roku do

I Piknik Militarny – fotorelacja

Przejażdżki pojazdami wojskowymi, pokaz specjalnie szkolonych psów grupy poszukiwawczej straży pożarnej, starcie
Go to Top