"Komorowski wskoczy w buty Kaczyńskiego"

"Komorowski wskoczy w buty Kaczyńskiego"

w Aktualności

Jej zdaniem w ostatnich wyborach sympatycy lewicy tak bardzo chcieli odsunąć PiS od władzy, że udzielili poparcia Platformie Obywatelskiej. Sugeruje, że już w następnych wyborach wróca do gry. 

Rozmowa z posłanką Izabelą – Nowacką, wiceprzewodniczącą klubu parlamentarnego Lewica.

 

– Morze czy góry?

– Mam taki apetyt na życie, że kocham morze, nad którym się z resztą urodziłam. Ale jeżeli mam jakiś problem natury osobistej, społecznej, politycznej to idę w góry.

– Jak się Pani podoba Wałbrzych przynajmniej z okien samochodu?

– No przecież sam Pan widzi, że tutaj jest pięknie. Jesteście wybrani mieszkając w tak cudnym miejscu.

– Zmienia Pani zatem adres zameldowania, aby wystartować z list lewicy okręgu wałbrzyskiego?

– Nie. Ja niezmiernie poważnie traktuję swoje zobowiązania, które zaciągam prosząc o poparcie swoich wyborców. Dlatego nie ubiegam się nigdy o poparcie w wyborach samorządowych, ani nie startuję na prezydentkę jakiegokolwiek nawet najpiękniejszego miasta. Nawet nie chciałam się wybrać do europarlamentu.

– A wygrałaby Pani raczej w cuglach….

– Ale ja chciałabym tutaj w Polsce, w kraju sprawiedliwym, lepszym, gdzie żyje sie lepiej. W kraju bardzo tolerancyjnym.

– Zgodnie z hasłem wyborczym PO żyje się Pani lepiej?

– No właśnie miało się żyć lepiej wszystkim jak dobrze słyszeliśmy. Mam jednak wrażenie, że nie żyje się wszystkim lepiej, a nie żyje się lepiej przede wszystkim dlatego, że Platforma przez te ponad dwa lata rządzenia unika jak ognia jakichkolwiek rozwiązań. Przecież premier Tusk na półmetku swoich rządów zrobił to podsumowanie i ono było karykaturalne, bo doszedł do wniosku, że niewiele zrobił i znalazł winnego zrobił to w pałacu namiestnikowskim – Lech Kaczyński, który przeszkadzał Platformie dokonywania tych reform. No i w związku z tym postanowił ograniczyć władzę prezydencką. Później za dwa tygodnie wyszedł i powiedział że nie będzie kandydował, bo to tylko ten żyrandol, te firanki, wstęgi czyli krótko mówiąc nic nie znacząca funkcja. To ja już straciłam orientację – to ważny jest ten prezydent i może szkodzić czy tylko jest od celebry. No nie ma Platforma chęci ani do podejmowania istotnych reform ani porządkowania państwa ani zwłaszcza chęci czynienia tego żeby się lepiej żyło wszystkim.

– A wy macie te chęci jako lewica?

– Jeżeli my składamy projekt np. o tym żeby podnieść płacę minimalną i ten projekt leży od jesieni 2008 roku przy czym wiadomo, że Komisja Europejska badając przyczyny biedy i niedożywienia polskich dzieci wskazuje, że przyczyna tkwi nie tyle w słabej działalności charytatywnej, ale w pewnych działaniach systemowych, a mianowicie w niskich pensjach, bo w Polsce można być pracującym ,ale nie móc utrzymać nawet małej rodziny właśnie z powodu niskiej płacy minimalnej. A Platforma, a konkretnie marszałek Komorowski nie debatuje nad projektem.

– Przyszły prezydent chyba nawet.

– To też wskazywać może, że wskoczy w buty obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego głównie prezydenturę odrzucają Polacy, bo był prezydentem jednej partii, prezydentem Prawa i Sprawiedliwości. Komorowski jest na dobrej drodze żeby taki sam model prezydentury sprawować czyli nie wszystkich obywateli tylko bardzo stronniczy lider jednego ugrupowania.

– Co dalej z Wami będzie?

– Następne wybory to czas kiedy lewica wróci do władzy, kiedy będziemy mieli większe poparcie i mam nadzieję większy wpływ na to żeby Polska była krajem sprawiedliwszym i bardziej tolerancyjnym.

– To bardzo odważna deklaracja.

– Pracuję długo i myślę, że ludzie już PiS odrzucili. Wzrost Platformy polega na tym, że jest PiS. Ludzie nie chcąc tego PiS-u i głosują na Platformę. To widać było w ostatnich wyborach. Nasi wyborcy, ludzie lewicy tak chcieli odsunąć PiS od władzy i widzieli, że może to zrobić Platforma jeśli udzielą jej poparcia i tak się stało. Ale myślę, że te dwa lata działania platformy takie niezdecydowania, bo jest frakcja Gowina i frakcja Palikota – ja już sama nie wiem czym jest Platforma, bo jeżeli się mówi, że będzie od Gowina do Giertycha to niech każdy odpowie sobie sam czym jest Platforma.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top