Komputery i internet za darmo

w Region

Młodzi świdniczanie szkolą się z obsługi komputera i internetu. Wszystko to w ramach projektu, który zakłada zakup 167 komputerów dla niepełnosprawnych uczniów oraz pochodzących z ubogich rodzin.

1 czerwca, grupa młodych świdniczan rozpoczęła kolejny cykl szkoleń z obsługi sprzętu. Wszyscy przyszli użytkownicy komputerów zakończą szkolenia z początkiem lipca.

– To ogromne przedsięwzięcie, które ma pozwolić na przekazanie komputera z dostępem do internetu młodym świdniczanom. Chcemy przeciwdziałać tzw. wykluczeniu cyfrowemu, by przeszkodą w rozwoju indywidualnym dziecka oraz jego zainteresowań nie była choroba, czy też kłopoty finansowe rodzin. Stąd pomysł na projekt, który zyskał ponad milionowe unijne wsparcie – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Świdnica otrzymała dofinansowanie w ramach projektu z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion w Gminie Miasto Świdnica".

Projekt zakłada, że 167 rodzin zagrożonych wykluczeniem cyfrowym zostanie wyposażonych w stacjonarne komputery z dostępem do internetu. Komputery zostaną użyczone rodzinom, w których mieszka uczeń szkoły podstawowej bądź gimnazjum z orzeczoną niepełnosprawnością lub niskim dochodem w rodzinie. Projekt potrwa przez 8 lat. Aktualnie rozstrzygany jest przetarg, który przewiduje dostawę pierwszych komputerów w połowie sierpnia.

Przez pierwsze 3 lata wartość projektu wyniesie 1,3 mln zł, z czego 1,1 mln zł będzie pochodziło z funduszy unijnych. Miasto ze swojego budżetu dołoży niespełna 200 tys. zł. Przez kolejne pięć lat – do końca 2017 r. – utrzymanie sprzętu i dostęp do internetu miasto sfinansuje z własnego budżetu przekazując ok. 700 tys. zł.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Bezpieczne drogi

Gmina Walim może się pochwalić kolejnym odcinkiem nowego chodnika przy drodze powiatowej

Zachodnia wyremontowana

Zakończyła się bardzo ważna dla mieszkańców powiatu wałbrzyskiego a szczególnie gminy Boguszów-

Mają obwodnicę!

28 października pierwsi kierowcy pojechali wałbrzyską obwodnicą w ciągu drogi krajowej nr
Go to Top