Koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą”

w Kultura/Szczawno Zdrój

W Teatrze Zdrojowym odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju. Bardzo wyrazisty plakat informujący o wydarzeniu namalowała Monika Maj z klasy II LO artystycznej.

Zadania zorganizowania koncertu z ramienia szkoły podjęły się opiekunki Samorządu Uczniowskiego profesorki Joanna Fesler i Monika Kozłowska. Przed występami głoś zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju Adam Motyka ze słowami uznania dla życzliwych serc, potrafiących zmobilizować się w intencji poszkodowanych przez wojnę. Podczas koncertu na scenie wystąpiła, jako Gość specjalny, Honorowa Obywatelka Szczawna-Zdroju i jego mieszkanka pani Atsuko Seta, pianistka znana z występów na światowych scenach. W programie koncertu uczestniczyły także maluszki z Miejskiego Przedszkola, uczniowie z Miejskiej Szkoły Podstawowej, Chór Filharmonii Sudeckiej, Maciej Rosiak, Łukasz Hnatyszyn, oczywiście nie zabrakło też utalentowanych uczniów, którzy razem ze swoją opiekunką Joanną Fesler zaśpiewali kilka piosenek. Joanna Fesler wystąpiła w solowym wykonaniu trzech piosenek. Na koniec głos zabrał wicedyrektor Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju Iwona Czech dziękując osobom zaangażowanym w organizację przedsięwzięcia, wykonawcom na scenie i licznie przybyłej na koncert publiczności. – Bardzo serdecznie dziękujemy wykonawcom występującym na scenie, dziękujemy Dyrektorowi Teatru Zdrojowego i jego pracownikom za pomoc w sprawnej organizacji wydarzenia. Dodać należy, że „cegiełką” – biletem wstępu na koncert były środki medyczne, przekazane następnie przez komendanta Straży Miejskiej Tomasza Malika potrzebującym – podkreślają pomysłodawcy wydarzenia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top