Koncert charytatywny

Koncert charytatywny

w Kultura

W piątek, 28 maja o godz. 18.00 w Sali Maksymiliana zamku Książ odbędzie się recital fortepianowy pochodzącej z Japonii pianistki Atsuko Seta.

Ta bardzo utytułowana solistka koncertowała w wielu krajach na całym świecie. Na swoim koncie ma występy m.in. w Kyoto, Osace, Tokio, Los Angeles, Sofii i Warszawie. Wystąpiła też w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Recital w zamku Książ będzie koncertem charytatywnym, artystka zagra dla mieszkańców Polski dotkniętych przez powódź. Atsuko Seta ma w swoim dorobku koncerty charytatywne m.in. w 2005 roku zagrała charytatywny koncert w Osace, upamiętniający ofiary trzęsienia ziemi w Kobe z 1995 roku. W piątkowym recitalu będziemy mogli wysłuchać utwory m.in. Fryderyka Chopina. Wstęp wolny, jednak podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz powodzian.

Atsuko Seta związała się szczególnie z Wałbrzychem, przyjeżdża do naszego miasta regularnie od 1997 roku prezentując się naszym melomanom zarówno w koncertach symfonicznych organizowanych przez Filharmonię Sudecką jak również w koncertach muzyki kameralnej i recitalach fortepianowych. Atsuko Seta wciąż doskonali swój warsztat, wypracowała również swój niepowtarzalny i ceniony styl gry, który cechuję się zarówno płynnością jak i niezwykłą dynamiką.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top