Koncert Dean Brown Group

Koncert Dean Brown Group

w Kultura

W poniedziałek 26 października2015 roku o godz.19.00 zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu na koncert Dean Brown Group w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu DRUM FEST, który jest prestiżowym i unikalnym na skalę Europy wydarzeniem muzycznym, promującym współczesną muzykę z perkusją w roli głównej.

Dean Brown Group to najnowszy, międzynarodowy projekt gitarzysty Deana Browna, który jest znany głównie ze współpracy z Marcusem Millerem, Davidem Sanbornem oraz The Brecker Brothers. Od wielu lat również z wielkim powodzeniem koncertuje, prowadząc swoje własne projekty i promując autorskie wydawnictwa płytowe. W zespole na zestawie perkusyjnym występuje ikona perkusji jazzowej, Marvin Smitty Smith, który dzielił scenę z takimi sławami, jak: Sonny Rollins, Hank Jones, Frank Foster i Frank Wess, Art Farmer, Benny Golson, Slide Hampton i Milt Jackson, Terence Blanchard, Donald Harrison, Ray Brown i Phineas Newborn, George Shearing, Bobby Watson, Hamiet Bluiett, Branford Marsalis, David Murray, Emily Remler, Peter Leicht, Kevin Eubanks, Donald Byrd, Monty Alexander, Diane Reeves, Michel Camilo i Grover Washington Jr. Obecnie jest członkiem Steve Coleman Five Elements i Dave Holland Quartet. W 1987 r. wziął udział w tournee Stinga „Nothing Like The Sun" w Ameryce Południowej. Muzycy zwykli mówić, że Smitty jest „bębniarzem bębniarzy", co najlepiej świadczy o jego wpływie oraz znaczeniu dla współczesnej perkusji jazzowej. Na gitarze basowej gra posiadacz jednego z „najgorętszych nazwisk" w świecie basu elektrycznego, wieloletni współpracownik Joe Zawinula – Linley Marthe, o którym mówi się że jest „Coltranem basówki". Skład uzupełnia czołowy wibrafonista elektryczny Bernard Maseli, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami, jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Eric Marienthal, Bob Malach, Matthew Garrison, Dave Samuels, Ewa Bem, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe). Nagrał ponad 40 płyt. Na skrzypcach usłyszymy Mateusza Pliniewicza. Wszyscy muzycy kwartetu wzięli udział w nagraniu najnowszej płyty Deana Browna pod tytułem „UNFINISHED BUSINESS", złożonej z autorskich kompozycji Browna oraz Smittego. Płyta ukazała się 18 września 2014 r. i jest promowana koncertami kwartetuw Japonii, USA i całej Europie.

BILETY: 25 zł oraz 15 zł (studenci). Informacje i rezerwacja biletów: 74 666 73 40.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top