Koncert Hunter w Świdnicy

Koncert Hunter w Świdnicy

w Kultura

Zespół Hunter wystąpi 28 października w świdnickim klubie Baszta w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej. Pochodząca ze Szczytna grupa świętuje w tym roku 25-cio lecie istnienia.

Hunter to założony w 1985 roku jeden z najważniejszych zespołów rockowo-metalowych w kraju. Jego wydawcą jest Mystic Productions, w którego katalogu znajdują się również m.in. tacy wykonawcy jak Behemoth, Coma, Czesław Śpiewa. W latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu „Hunter Fest" w Szczytnie, na którym grało wielu zagranicznych i Polskich artystów, takich jak Motörhead czy Kult. Ostatni album grupy to pochodząca z 2009 roku płyta „HellWood", która dotarła na 9 miejsce Oficjalnej Listy Sprzedaży prowadzonej przez Związek Producentów Audio i Video. Wydawnictwo to było też nominowane do Fryderyka w kategorii „album roku: heavy metal" w 2010 roku.

Hunter występował na wielu Polskich i zagranicznych festiwalach (m.in. nagroda publiczności na „Przystanku Woodstock") oraz w największych salach koncertowych (warszawskiej „Stodole", krakowskim „Studio", wrocławskiej „Hala Stulecia"). Świdnicki koncert będzie jednym z ponad 20 zaplanowanych przez zespół na nadchodzącej trasie zatytułowanej „XXV lat później", i jedynym, poza Wrocławiem, na Dolnym Śląsku.

Bilety dostępne są już w przedsprzedaży w cenie 30pln w klubie Baszta oraz w pasażu galerii Stokrotka na Osiedlu Młodych w Świdnicy.

Więcej informacji na temat koncertu można znaleźć na stronie: http://strasznik.wordpress.com

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top