Koncert orkiestry Ceramik Band

Koncert orkiestry Ceramik Band

w Kultura

Już jutro (29.01.) o godzinie 18:00 w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym odbędzie się Wielki Koncert Noworoczny orkiestry szkolnej Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie. Sekcja działająca przy „Ceramiku” jest „duchowym” spadkobiercą Uzdrowiskowej Orkiestry Książęcej, działającej w Szczawnie za Hochbergów. Wstęp wolny.

Orkiestra szkolna Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju powstała w 1974 roku jako Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Ceramik Band”. Jej niezaprzeczalnym walorem była i jest młodość, wdzięk i radość muzykowania. Ciągła rotacja członków orkiestry zmienia wprawdzie skład, ale nie zmienia muzykalności i zaangażowania młodzieży. Podczas 40-letniej działalności Orkiestra stale umacniała swoją pozycję w środowisku lokalnym, angażując się w organizację życia kulturalnego regionu, uświetniając wiele uroczystości lokalnych i regionalnych, przyczyniając się tym samym do wzrostu wrażliwości artystycznej mieszkańców. Orkiestra ma także na swym koncie występy w Niemczech, Czechach i Francji ciesząc się wszędzie sympatią publiczności.

Nadrzędnym celem Orkiestry jest szerzenie kultury muzycznej wśród młodzieży i dorosłych regionu wałbrzyskiego. Adresatami działania są mieszkańcy regionu wałbrzyskiego w każdym wieku w nieograniczonej liczbie. W repertuarze Orkiestry znajduje się muzyka rozrywkowa, filmowa, marsze oraz utwory okolicznościowe (utwory kościelne, patriotyczne, kolędy, itp.). Dzięki temu repertuarowi, doświadczeniu i tradycji Orkiestra uświetnia swoimi koncertami uroczystości z okazji świąt państwowych i imprezy okolicznościowe na terenie miasta Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju, jak też całego Powiatu Wałbrzyskiego.

Dzięki dużej pasji, pracowitości i zaangażowaniu członków Orkiestry udaje się jej brać aktywny udział w wielu konkursach i przeglądach oraz zdobywać szereg nagród i wyróżnień: m.in. Regionalny Przegląd Orkiestr Dętych – I nagroda „Kryształowy Helikon”, Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych – III miejsce.

Dzięki przedsięwzięciu jakim jest przekształcenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Ceramik Band” w Międzyszkolną Orkiestrę Dętą „Ceramik Band” dzieci uczęszczające do szkół podstawowych będą mogły rozpocząć naukę na instrumencie muzycznym już w szkole podstawowej i kontynuować grę w gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej. Przyczyni się to do wzrostu poziomu wykonywanych koncertów i uzupełnienia Orkiestry o coraz to młodszych członków.

Członkowie Orkiestry od samego początku jej działalności poświęcają swój wolny czas na próby i występy zupełnie społecznie, jednocześnie wkładając w pracę na rzecz Orkiestry pełnię swojej pasji, umiejętności i zaangażowania. W 2014 roku planowany jest występ orkiestry szkolnej Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju na kilku imprezach na terenie miasta Wałbrzycha.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top