Konkurs Zamku Książ

Konkurs Zamku Książ

w Aktualności

Zapraszamy Czytelników naszego portalu do wzięcia udziału w konkursie, którego nagroda będzie zaproszenia na bal sylwestrowy w Zamku Książ. Informacje na temat konkursu będą cyklicznie ukazywały się u nas oraz na stronie internetowej www.ksiaz.walbrzych.pl.

W okresie od 30 sierpnia do 25 październia w każdy poniedziałek będą ukazywały się trzy pytania nt. Zamku Książ. Prawidłowe odpowiedzi należy przysyłać na adres konkurs@ksiaz.walbrzych.pl. Co tydzień trzy pierwsze osoby, które prześlą właściwą odpowiedź będą mogły skorzystać z bezpłatnych podwójnych wejściówek do zamku na zwiedzanie z przewodnikiem w wybranym terminie. Dodatkowo spośród wszystkich właściwych odpowiedzi w pierwszym tygodniu listopada 2010 zostanie wylosowana nagroda główna – Sylwester w Zamku Książ dla dwóch osób.

ZAMEK KSIĄŻ

Zamek Książ nazywany perłą Dolnego Śląska trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Osadzony na litej skale, do dziś góruje majestatycznie nad Książańskim Parkiem Krajobrazowym. Był wielokrotnie niszczony, odbudowywany, przebudowywany, a największy wpływ na jego rozwój miała zamieszkująca tu ponad 400 lat rodzina Hochbergów. Historia zamku jest fascynująca i nie do końca odkryta, a jego mury kryją w sobie wiele tajemnic i zapachów… Zapachy wypieków ze sterylnej kuchni książęcej, zapachy wykrochmalonych białych strojów licznych pokojówek księżnej, zapach cennych starodruków z wielkiej biblioteki książańskiej, a także zapachy potu i ciężkiej pracy więźniów drążących tajemnicze tunele pod zamkiem, czy też drażniący pył budowlany niszczonych komnat podczas II wojny światowej. Te mury mogłyby opowiedzieć niejedną historię …

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top