Kontrowersyjna nominacja

w Aktualności

Marek Śpiewak od czerwca pełni obowiązki dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu. Na tym stanowisku zastąpił Iwonę Siemińską, z która starostwo powiatowe nie przedłużyło umowy o pracę.koordynatorem ds. realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych w PCPR.

To kontrowersyjna nominacja, bowiem Marek Śpiewak jest byłym starostą wałbrzyskim, który zrezygnował z funkcji w 2004 roku, dzień przed Wigilią, kiedy to spowodował dwie kolizje drogowe i uciekł z miejsca wypadku.

– Jadąc aleją Wyzwolenia w Wałbrzychu, wjechał w forda transita. Kierowca busa wezwał policję, ale starosta wsiadł szybko do auta i uciekł. Trzysta metrów dalej zderzył się z kolejnym autem, tym razem uderzył w volkswagena passata – relacjonował wówczas Ireneusz Smoła, oficer prasowy wałbrzyskiej policji. Wówczas starosta zostawił auto i zniknął. Jeszcze tego samego dnia na policję zgłosił się 22-letni syn Marka Śpiewaka. – Chłopak powiedział, że to on jechał focusem i spowodował kolizje – mówił dziennikarzom Smoła. – Po świętach przyszedł do nas starosta i stwierdził, że to jednak on, a nie syn doprowadził do kolizji. Starosta odmówił składania dalszych wyjaśnień.

Kilka dni później, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej starosta przyznał, że wcześniej pił alkohol. Dlatego zrezygnował z funkcji starosty, wystąpił z klubu radnych SLD w radzie powiatu i zawiesił członkostwo w partii. Przeprosił też swoich bliskich, przyjaciół i kolegów.

Przez ostatnie lata Marek Śpiewak pracował w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu jako koordynator ds. realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych. Obowiązki dyrektora PCPR ma pełnic do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko.

Była dyrektor PCPR, Iwona Siemińska, pełni nadal obowiązki szefa Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Srebrny Krzyż dla starosty

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi .

Pierwszy etap wykonany

Blisko 3,2 mln złotych kosztować będzie przebudowa drogi powiatowej nr 3383D- ul.

Powiat pomaga

Żarowski Eletrolux przekazał powiatowi wałbrzyskiemu zmywarkę. Sprzęt trafił do miejsca, gdzie przebywają

Toyota z pomocą Ukrainie

Aż230 obywateli Ukrainy pracuje łącznie w fabrykach Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Go to Top