Kradł w seminarium duchownym

w Region

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez legnickich policjantów, w związku z podejrzeniem o kradzieże w seminarium duchownym. Sprawca wykorzystując elementy ubioru duchownego, okradł kilka pokoi w internacie. Jego łupem padły pieniądze, karty bankomatowe, telefon komórkowy oraz dokumenty osobiste. Podejrzany wpadł w mieszkaniu swojej znajomej.

Policjanci Wydziału Kryminalnego legnickiej komendy miejskiej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzieże na terenie seminarium duchownego w Legnicy, do których doszło kilka miesięcy temu. Zatrzymanym okazał się 47 – letni mieszkaniec Namysłowa.

Nieznany jeszcze wówczas sprawca wykorzystując elementy ubioru duchownego, nie zwracając niczyjej uwagi wszedł internatu, gdzie z kilku pokoi ukradł pieniądze, karty bankomatowe, telefon komórkowy oraz dokumenty osobiste, a następnie oddalił się.

Legniccy policjanci, prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zgromadzonych materiałów i ich szczegółowej analizy wpadli na trop podejrzanego. Okazało się, że pochodzi on z województwa opolskiego. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce pobytu, po czym pojechali do jednej z wiosek w okolicach Namysłowa.

Do zatrzymania doszło w jednym z tamtejszych mieszkań. Mężczyzna przebywał u swojej znajomej. W jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli przedmioty związane z posługą kapłańską. Okazało się, że wcześniej uczęszczał do innego seminarium. Zatrzymany został przewieziony do Legnicy. Teraz za kradzieże grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Wakacje z Centrum Kultury

Szaleństwo w Śląskim Wesołym Miasteczku, tańce w Indiańskiej Wiosce, spotkanie z gigantycznymi
Go to Top