Kradziony wóz za 80 tys. zł

w Region

Kłodzcy policjanci w wyniki prowadzonego pościgu transgranicznego zatrzymali 36-letniego mężczyznę poruszającego się kradzionym samochodem marki BMW. Funkcjonariusze odzyskali auto o wartości ok. 80.000 złotych skradzione na terenie Austrii.

Funkcjonariusze z Kudowy Zdrój otrzymali informację z policji Republiki Czeskiej i Austrii o kradzieży samochodu osobowego marki BMW 530. Z przekazanych informacji wynikało, że auto zostało skradzione na terenie Austrii. Kierujący uciekając nie zatrzymał się do kontroli drogowej na terenie Czech i kierował się do granicy z Polską. Kierowca poruszał z dużą prędkością. Funkcjonariusze po przejęciu pościgu transgranicznego, w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali kierującego samochodem BMW 36-letniego mieszkańca Wrocławia. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również 29-letniego mieszkańca Kłodzka. Swoim samochodem BMW poruszał się przed uciekającym kradzionym autem. Policjanci odzyskali skradziony pojazd o wartości ok. 80.000 złotych. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie.

Zatrzymanie to było możliwe dzięki ścisłej współpracy międzynarodowej policji poszczególnych państw i na bieżąco przekazywaniu informacji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Zamkowe 5 złotych

Do obiegu trafiła kolekcjonerska moneta 5 złotowa z wizerunkiem Zamku Książ w
Go to Top