Kraina Skarbów

Kraina Skarbów

w Region

Już 1 kwietnia Bogusław Wołoszański zabierze widzów w kolejną podróż do odległej przeszłości, której ślady można znaleźć do dziś. W 1 odcinku nowej edycji programu „Skarby III Rzeszy” odwiedzi między innymi Srebrną Górę.

W czasie wojny w znajdujących się tam fortach Ostróg i Wysoka Skała utworzono obóz jeniecki dla polskich oficerów. Jednak w 1945 r. kiedy na miejsce dotarła kolumna niemieckich ciężarówek w obozie nie było już  żołnierzy II RP. Co się z nimi stało? Co, lub kogo miały transportować niemieckie ciężarówki? Polsat Play zaprasza na program Skarby III Rzeszy w najbliższy poniedziałek, o godz. 21.30.
Oddalony od działań wojennych Dolny Śląsk był przez długi czas najlepszym miejscem, w którym można było ukryć bezcenne dzieła sztuki z kolekcji państwowych III Rzeszy, a także zbiorów prywatnych. Poszukując ich śladów Bogusław Wołoszański uda się do Lubomierza. Wiadomo, że to właśnie tam Niemcy wywozili eksponaty z Muzeum Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jakie tajemnice kryje kaplica lubomierskiego kościoła? Co stało się z bezcenną „Madonną burmistrza Meyera”, którą Gunter Grundmann wywiózł z zamku w Karpnikach? Miejsce jeszcze wiele lat po wojnie przyciągało licznych poszukiwaczy skarbów, gdyż odnalezione dokumenty wskazywały, iż mogą się tam znajdować dzieła o wielomilionowej wartości. Według świadków w ostatnich dniach kwietnia 1945 roku przywieziono tajemnicze skrzynie. Niemcy nie mieli już szans, by je dalej wywieźć. Czy badanie georadarem rozwiąże tę zagadkę…?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top