Krakowski test zaliczony

Krakowski test zaliczony

w Sport

Lepszego początku przygotowań do drugiej części III-ligowych rozgrywek piłkarze Górnika nie mogli sobie wyobrazić. W rozegranym w miniony weekend spotkaniu kontrolnym nasi okazali się lepsi od trzeciego zespołu Ekstraklasy, Cracovii. Lider III ligi wygrał 3:2, a świetną formą strzelecką błysnął Marcin Orłowski, autor wszystkich goli wałbrzyszan. Kolejny sparing biało-niebieskich już w sobotę.

Choć krakowianie bardzo sobie chwalili zgrupowanie w naszym mieście podkreślając znakomite warunki, jakie przygotował kompleks Aqua-Zdrój, to jednak nie takiego finału pobytu się spodziewali. Na zakończenie wizyty na Ratuszowej podopieczni Jacka Zielińskiego zmierzyli się z miejscowym Górnikiem, który nie przestraszył się renomowanego rywala. Co prawda pojedynek rozpoczął się dość planowo, bo od trafienia Erika Jendriška, ale odpowiedź gospodarzy była zabójcza. W roli kata Cracovii wystąpił Marcin Orłowski, który w przeciągu niecałego kwadransa trzykrotnie ukłuł bramkarza przyjezdnych. Ostatnie zdanie należało do 19-letniego Przemysława Pyrdka, ale to było wszystko w wykonaniu ekipy „Pasów", która musiała uznać wyższość Górnika.

Podbudowani świetnym meczem, a przede wszystkim wygraną z Cracovią, już w sobotę nasi przystąpią do kolejnego spotkania, w którym zmierzą się z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a więc wiceliderem III ligi łódzko-mazowieckiej. Do drugiego sparingu z udziałem Górnika dojdzie o godzinie 11.00 na obiekcie Aqua-Zdroju przy ulicy Ratuszowej.

W ostatnich dniach Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu podał ramowy plan III-ligowych rozgrywek. Wynika z niego, iż na boiska piłkarze powrócą 5 marca, a pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Roberta Bubnowicza i Marcina Morawskiego będzie na wyjeździe niezwykle groźna Lechia Dzierżoniów. Finał sezonu nastąpi zaś w niedzielę 5 czerwca i tego dnia wszystkie mecze obligatoryjnie rozpoczną się o godzinie 17. Wiosną czeka nas piętnaście kolejek, głównie w weekendy, choć w jednym przypadku (26 maja) do rywalizacji dojdzie w czwartek. Jeśli chodzi o zaległy pojedynek Górnika w Jeleniej Górze z Karkonoszami, to mecz odbędzie się nie przed inauguracją tegorocznych spotkań, jak pierwotnie przypuszczano, ale dopiero 3 maja – początek o godzinie 12. Podobnie wygląda sytuacja z drugim zaległym pojedynkiem, czyli konfrontacją Budowlanych Lubsko z Polonią Stalą Świdnica.

Górnik Wałbrzych – Cracovia Kraków 3:2 Bramki: 0:1 Erik Jendrišek (26), 1:1 Marcin Orłowski (31), 2:1 Marcin Orłowski (39), 3:1 Marcin Orłowski (44), 3:2 Przemysław Pyrdek (57)Górnik: Jaroszewski, Sawicki, D. Michalak, Tyktor, Rytko, Morawski, G. Michalak, Krawiec,Oświęcimka, Radziemski, Orłowski oraz Błaszczyk, Surmaj, Brzeziński, Migalski, Krzymiński, Sobiesierski, Jastrzębski. Trenerzy: Robert Bubnowicz i Marcin Morawski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top