Królewna Śnieżka zaprasza

Królewna Śnieżka zaprasza

w Kultura

Ta historia niesie prawdę o miłości. Miłość istnieje od czasów najdawniejszych i wciąż jest najważniejszym uczuciem w życiu człowieka. Nienawiść i miłość przeplatają się w wzajemnie. Jedno burzy, drugie buduje. Świat od zawsze ważył dobro i zło, ale to dobro ostatecznie zwycięża. Już w najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu "Królewna Śnieżka".

Uwielbiana przez artystów piękna Królowa, pewnego dnia odkrywa, że artysta malarz nie interesuje się już jej urodą. Przy pomocy magicznego lustra dowiaduje się również, że jej pasierbica przejęła rolę najpiękniejszej kobiety w całym królestwie. Próżność orazpycha Królowej zamieniają się w zazdrość wobec Królewny. Królowa pragnie zabić swoją konkurentkę. Do tego celu używa czarnej magii. Czary to broń dość niebezpieczna, nawet dla kogoś, kto się nimi posługuje. Na szczęście są na świecie magiczne postaci, jak choćby Krasnoludki, które pomagają skrzywdzonej Królewnie. Po kilku próbach cel Królowej zostaje osiągnięty. Jej radość nie trwa jednak długo. Śnieżka i tym razem zostaje ocalona. Wszystko kończy się szczęśliwie i zło zostaje ukarane. Baśń o „Królewnie Śnieżce" braci Grimm dotyczy ludzkiej kondycji moralnej. To nie tylko klasyczna walka dobra ze złem, to opowieść o uczuciach. Ta historia niesie prawdę o miłości. Miłość istnieje od czasów najdawniejszych i wciąż jest najważniejszym uczuciem w życiu człowieka. Nienawiść i miłość przeplatają się w wzajemnie. Jedno burzy, drugie buduje. Świat od zawsze ważył dobro i zło, ale to dobro ostatecznie zwycięża.

 

Scenariusz: Dominika MiękusReżyseria: Ireneusz MaciejewskiScenografia: Dariusz PanasMuzyka: Piotr KlimekRuch sceniczny: Ewelina CiszewskaW nagraniu muzyki udział wzięli:Mateusz Czarnowski – akordeonBartłomiej Orłowski – gitaryWiktor Szostak – fortepianKuba Fiszer – perkusjaPaweł Grzesiuk – kontrabas, gitara basowaWystępują:Anna Golonka – Służąca, KrasnoludekUrszula Raczkowska – Królewna ŚnieżkaMarlena Suder – Macocha, KrasnoludekPaweł Pawlik – Malarz, KrasnoludekSeweryn Mrożkiewicz – Książę, Krasnoludek

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top