Kruczkowski zrezygnował z urzędu!

Kruczkowski zrezygnował z urzędu!

w Aktualności

Piotr Kruczkowski zrezygnował z urzędu prezydenta miasta Wałbrzycha. W praktyce oznacza to, że po raz kolejny wałbrzyszanie pójdą do urn i będą głosować na swoich kandydatów. Ponownie starować może każdy chętny.

Przypomnijmy: Pod koniec kwietnia Sąd Okręgowy w Świdnicy unieważnił drugą turę wyborów prezydenckich w Wałbrzychu. Od tego momentu Piotr Kruczkowski nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie. Zrobił to dopiero dzisiaj (treść poniżej). Kruczkowski podjął tę decyzję nie korzystając z możliwości odwołania się od wyroku sądu. Teraz wałbrzyszanie ponownie pójdą do urn. Kto wystartuje w ponownych wyborach, które odbędą się miesiąc przed wyborami parlementarnymi? Czy PO wystawi ponownie Piotra Kruczkowskiego czy być może zastąpi go inny polityk? Przekonamy się już niebawem. Jeszcze dzisiaj komentarze w tej sprawie. Poniżej oświadczenie prezydenta Wałbrzycha

OŚWIADCZENIE PREZYDENTA WAŁBRZYCHA

W ostatnich miesiącach o naszym mieście usłyszeliśmy wiele upokarzających i niesprawiedliwych opinii, na które Wałbrzych nie zasłużył. Od początku uważałem, że sprawa kupowania głosów powinna być wyjaśniona przez prokuraturę i sąd, nie przez polityków. Dlatego wstrzymywałem się z komentarzem i wierzyłem w jednoznaczne rozstrzygnięcie sprawy na drodze prawnej.

Niestety, ostatnie sprzeczne orzeczenia sądu nie służą ostatecznemu wyjaśnieniu sytuacji. Uważam, że legitymacja prezydenta miasta nie może być już dłużej przez nikogo podważana. Wałbrzych ma jeszcze wiele problemów i spraw, które prezydent miasta powinien skutecznie rozwiązywać przy poparciu Rady Miejskiej i mieszkańców.

W moim przekonaniu, obecnie tylko nowe wybory dają szansę na całkowite oczyszczenie sytuacji w Wałbrzychu. W tym przypadku nie ma miejsca na półśrodki.

W związku z tym, pomimo przysługującego mi prawa odwołania od decyzji sądu pierwszej instancji i pewności, że zawsze postępowałem uczciwie, postanawiam złożyć rezygnację z urzędu Prezydenta Miasta. Ci, którym naprawdę zależy na Wałbrzychu zrozumieją moją decyzję. Jestem przekonany, że robię to, co najlepsze dla miasta.

Oczekuję, że w kolejnych wyborach organy państwa skutecznie zabezpieczą uczciwość wyborów. Proszę również o wsparcie i nadzór nad głosowaniem organizacje społeczne.

Jestem związany z Wałbrzychem od dzieciństwa. Tu się urodziłem, tu mieszkam wraz z rodziną i chcę, żeby tu mieszkały moje dzieci. Przez 8 lat byłem radnym miejskim, a następnie przez dwie kadencje Prezydentem Wałbrzycha. To miasto, jego reputacja i dobre imię Wałbrzyszan są dla mnie najważniejsze.

Jestem przekonany, że pomimo olbrzymich trudności, znaleźliśmy własną drogę rozwoju. Wałbrzych, dzięki ciężkiej pracy mieszkańców, zmienia się. I to budzi nadzieję na przyszłość.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Budżet uchwalony

Rada Powiatu Wałbrzyskiego uchwaliła budżet na 2023 rok

Zwiedzili Polskę

Kilka istotnych uchwał podjęli radni na ostatniej sesji rady powiatu wałbrzyskiego.
Go to Top