Krwawy dramat i Western

Krwawy dramat i Western

w Kultura

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na Krwawy Dramat – Balladyna. Kwiaty ciebie nie obronią oraz Western – Sorry, Winnetou.

Na dnie Gopła czai się skrywana zbrodnia, która w każdej chwili może się przebudzić. Wystarczy, by któregoś dnia do domu wdowy i jej córek przyjechał „wielki pan" ze ślubnym pierścionkiem, by pamięć ożyła. „Balladyna" Wojciecha Farugi, przeglądająca się w „Beatrix Cenci" Juliusza Słowackiego, to podroż do wnętrza głowy panny młodej, która występuje przeciw społecznej normie. Czy pomoże jej wspólnota kobiet żyjąca na skraju lasu? Jaką tajemnicę skrywa „Grupa G.", od której w nocy odłącza się Goplana? Kim jest Grabiec i przed czym ucieka? Czy seryjna morderczyni Balladyna to bohaterka czy ofiara społeczeństwa? Dlaczego nic nie wiadomo o jej ojcu, a opowieść o jej dziecku z Kostrynem nagle się urywa? Pytania mnożą się jak w kryminalnej zagadce, ale odpowiedź nie gwarantuje ocalenia. Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa" realizowanego z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Sorry, Winnetou – Spektakl długo oczekiwany, powraca w najbliższy weekend! Czy ktoś jeszcze czytuje powieści o Indianach? Niby znamy, znamy Winnetou i jego białych oraz czerwonych przyjaciół, ale…Romantyczna aura Dzikiego Zachodu wydaje się dzisiaj odrobinę przyblakła. Indianie w pióropuszach uganiający się po prerii przeobrazili się w „rdzennych mieszkańców Ameryki" wciśniętych w rezerwaty. Ale zabawa w Indian i kowbojów nadal jest synonimem chłopięcych zabaw z dzieciństwa. Mimo, że nikt już się tak nie bawi. Reżyser przywołuje serię obrazów żywcem wyciętych z najlepszej tradycji westernu. Importuje na współczesną scenę świat wykreowany przez hollywoodzką wyobraźnię, zaprasza do zabawy, kusi, mami i… zaskakuje! Na scenie pojawią się Indianie, westmani i pociąg. Wszystko rozpocznie się jak w najprawdziwszym amerykańskim westernie. Ale czy skończy się tak samo? Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa" realizowanego z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

Balladyna. Kwiaty ciebie nie obronią:

13 marca 2015 / piątek / godz. 19.00 / Duża Scena

14 marca 2015 /sobota / godz. 19.00 / Duża Scena

Sorry, Winnetou:15 marca 2015 / niedziela / godz. 18:00 – Scena Kameralna 17 marca 2015 / wtorek / godz. 19:00 – Scena Kameralna Rezerwacja biletów:tel. 74 64 88 301-302; www.teatr.walbrzych.pl/bilety/

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego

„Poszukiwania”

W  piątek, 16 kwietnia, odbyło się otwarcie wystawy Łukasza Karkoszki „Poszukiwania” w
Go to Top