Kryptonim Nowy Rok

Kryptonim Nowy Rok

w Aktualności

Blisko 1000 kierowców przebadano alkomatem podczas działań prewencyjno-kontrolnych pod kryptonimem „Nowy Rok”. Akcja prowadzona była na drogach powiatu wałbrzyskiego od 29 grudnia 2017 roku do 1 stycznia 2018 roku.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg funkcjonariusze monitorowali główne ciągi komunikacyjne. W czasie trwania akcji „Nowy Rok” funkcjonariusze wałbrzyskiej drogówki skontrolowali w sumie 312 pojazdów. Na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu przebadano 994 kierujących. Ujawniono trzy osoby, które wsiadły za kierownicę po alkoholi. Niechlubnym rekordzistą był 64-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który miał prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie.  97 kierujących popełniło wykroczenia polegające na przekroczeniu prędkości.   4 osoby nie zapięły pasów bezpieczeństwa. W trakcie prowadzonej akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na: stan trzeźwości, przestrzeganie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa,  stan techniczny pojazdów oraz  sposób przewożenia dzieci oraz ładunków.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzali stosowanie elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się drogami po zmroku poza obszarem zabudowanym. W tym wypadku ujawniono 1 osobę, która nie posiadała odblasków. – Z naszej strony zachęcamy do noszenia odblasków nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają, ponieważ jak wiemy elementy odblaskowe na odzieży mogą uratować nasze życie. W dalszym ciągu apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zmniejszenie prędkości i zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Kierowcy, pamiętajcie, że brawura, brak wyobraźni, nadmierna prędkość i alkohol to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zadbajcie o bezpieczeństwo własne i swoich najbliższych – apelują policjanci.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Pomoc dla pszczelarzy

Do 30 czerwca 2021 r. pszczelarze mogą składać w biurach powiatowych ARiMR

„Noc Świętojańska” pod Dzikowcem
Go to Top