Kryzys mają za sobą?

Kryzys mają za sobą?

w Sport

Mimo dwóch zwycięstw i wysokiego 3. miejsca w tabeli II ligi postawa Górnika Wałbrzych w drugiej części rozgrywek może budzić spore obawy. Nasi grają po prostu słabo, czego najgorszym przykładem był ubiegłotygodniowy, przegrany u siebie pojedynek z Calisią Kalisz 0:3. Oby w sobotę było lepiej.

Teoretycznie faworytem sobotniej potyczki są biało-niebiescy, którzy z dorobkiem 40 punktów plasują się na najniższym stopniu podium, podczas gdy ich sobotni rywal ma o 11 „oczek" mniej. Bilans wiosny przemawia jednak zdecydowanie za piłkarzami Ruchu, którzy w tegorocznych meczach zdobyli aż 13 punktów na 15 możliwych, na co złożyły się 4 zwycięstwa i 1 remis. Jakże blado w tym kontekście wypadają Górnicy, którzy wzbogacili się jedynie o 6 „oczek". Powyższe porównanie nie wróży oczywiście nic dobrego, jednak mimo słabszego okresu w wykonaniu chłopców Jaworskiego wierzymy, iż do trzech razy sztuka, i po dwóch wyjazdowych, przykrych porażkach, nasi w końcu zasmakują wygranej poza Wałbrzychem.

We wtorek trener Jaworski przeprowadził tak zwaną „wewnętrzną gierkę", której celem było sprawdzenie nowych ustawień zespołu. Górnicy obejrzeli także i przeanalizowali pojedynek z Calisią, co miejmy nadzieję przyniesie odpowiedni efekt w Zdzieszowicach. Na szczęście nie sprawdziły się pogłoski o pauzie Damiana Jaroszewskiego, bez którego trudno sobie wyobrazić skuteczną walkę o zwycięstwo. W pojedynku z Calisią bramkarz wałbrzyszan ujrzał co prawda żółty kartonik, ale było to dopiero trzecie upomnienie „Jogiego", tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby doświadczony golkiper poprowadził swych kolegów do wyjazdowego zwycięstwa z Ruchem. Początek spotkania XXIV kolejki o godzinie 16.00.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Zawody rowerowe MTB

Aż 130 zawodników stanęło na starcie zawodów rowerowych, które rozegrano nad zalewem
Go to Top