Kryzysowa sytuacja w dzierżoniowskim szpitalu

w Region

Niestety badania potwierdziły pozytywny przypadek koronawirusa u jednego z pracowników pogotowia ratunkowego w Dzierżoniowie. Pogotowie i izba przyjęć zostały zamknięte.

Praca szpitala zostanie przeorganizowana. Nie działa pogotowie ratunkowe i izba przyjęć. Pracownik nie wiedział, że został zakażony. Przez kilka dni chodził do pracy. Istnieje konieczność poddania kwarantannie wszystkich pracowników pogotowia i większości osób z inny przyjęć – informuje Maciej Smolarz. Przyjęcia zostały wstrzymane do odwołania. – Jutro wydamy kolejne komunikaty. Chiałbym uspokoić, że na pewno będą przyjęcia  do porodów  czy na oddział okulistyczny w Bielawie. Co do pozostałych oddziałów, decyzja zapadnie jutro – dodaje.

Teraz o przekierowaniu pacjentów zgłaszających się do placówki decydować  będzie dyspozytor. Jak zapewnia Maciej Smolarz pacjenci, którzy są w szpitalu nie są w żaden sposób zagrożeni. – Problem do brak pracowników – podkreśla dyrektor. Zakażony pracownik czuje się dobrze. O sprawie powiadomiony został sanepid. – Sytuacja kryzysowa potrwa co najmniej tydzień, pod warunkiem, że próbki badań pracowników, którzy są na kwarantannie nie będą pozytywne – kończy Maciej Smolarz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Nie ma czasu na nudę

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na 

Warsztaty dla dzieci

W Centrum Kultury w Czarnym Borze rozpoczęły się Warsztaty dla dzieci ramach 
Go to Top