Kryzysowa sytuacja w dzierżoniowskim szpitalu

w Region

Niestety badania potwierdziły pozytywny przypadek koronawirusa u jednego z pracowników pogotowia ratunkowego w Dzierżoniowie. Pogotowie i izba przyjęć zostały zamknięte.

Praca szpitala zostanie przeorganizowana. Nie działa pogotowie ratunkowe i izba przyjęć. Pracownik nie wiedział, że został zakażony. Przez kilka dni chodził do pracy. Istnieje konieczność poddania kwarantannie wszystkich pracowników pogotowia i większości osób z inny przyjęć – informuje Maciej Smolarz. Przyjęcia zostały wstrzymane do odwołania. – Jutro wydamy kolejne komunikaty. Chiałbym uspokoić, że na pewno będą przyjęcia  do porodów  czy na oddział okulistyczny w Bielawie. Co do pozostałych oddziałów, decyzja zapadnie jutro – dodaje.

Teraz o przekierowaniu pacjentów zgłaszających się do placówki decydować  będzie dyspozytor. Jak zapewnia Maciej Smolarz pacjenci, którzy są w szpitalu nie są w żaden sposób zagrożeni. – Problem do brak pracowników – podkreśla dyrektor. Zakażony pracownik czuje się dobrze. O sprawie powiadomiony został sanepid. – Sytuacja kryzysowa potrwa co najmniej tydzień, pod warunkiem, że próbki badań pracowników, którzy są na kwarantannie nie będą pozytywne – kończy Maciej Smolarz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Nowy wóz w Grzędach

Słoneczna aura dopisała oficjalnemu powitaniu średniego wozu ratowniczo-gaśniczego z napędem  4×4.  OSP

Fundusz Sołecki

Gmina Czarny Bór realizuje zadania w ramach funduszu sołeckiego zgłoszone podczas ubiegłorocznych

Wyścig kolarski w Jaczkowie

Deszczowa aura nie odstraszyła najbardziej wytrwałych miłośników jednośladów. Tak jak przystało na

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,
Go to Top