Ksiądz-przebieraniec

w Region

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież szaty liturgicznej z Kościoła. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Ubrany w szatę szedł ulicą. Jak twierdził, wcześniej założył się z kolegą, że przebierze się za księdza. Teraz za kradzież odpowie przed sądem

Policjanci w komisariatu Wrocław – Fabryczna w godzinach rannych zatrzymali mężczyznę, który ubrany w szaty liturgiczne szedł ulicą Pilczycką w kierunku osiedla Kozanów. Zatrzymanym okazał się 55 – letni nietrzeźwy mężczyzna, mieszkający w okolicy.

Przechodnie widząc go przystawali. Okazywali zdziwienie na widok zataczającego się księdza. Funkcjonariusze szybko jednak wyjaśnili tą niecodzienną sytuację. Ustalili, że mężczyzna przedmiotowe szaty ukradł z pobliskiego kościoła. Wcześniej w jednym z pomieszczeń, proboszcz pozostawił je na wieszaku, po porannej mszy.

Jak się okazało, powodem zachowania zatrzymanego był po prostu zakład. Mężczyzna stwierdził, że założył się ze swoim również nietrzeźwym kolegą, że przebierze się za księdza i przeparaduje w takim przebraniu po osiedlu.

Wartość strat oszacowano na kwotę 150 złotych. Teraz zatrzymany za czyn, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Zamkowe 5 złotych

Do obiegu trafiła kolekcjonerska moneta 5 złotowa z wizerunkiem Zamku Książ w
Go to Top