Lądowisko ratujące życie

Lądowisko ratujące życie

w Gospodarka

Ponad dwa miliony złotych kosztowała budowa lądowiska, które oficjalnie uruchomiono dzisiaj przy szpitalu im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.Dzięki inwestycji pacjenci wymagający nagłej pomocy szybciej znajdą się w szpitalu.

– Przedsięwzięcie to było bardzo trudne z punktu widzenia inżynieryjnego mówił doktor Roman Szełemej, zastępca dyrektora. – Koszty razem z drogami dojazdowymi, oświetleniem, systemem doprowadzenia wody, a także odprowadzenia hipotetycznie zanieczyszczonych wód po miejscu lądowania śmigłowca wyniosły ponad dwa miliony złotych – dodał.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi, profesor Juliusz Jakubaszko konsultant do spraw medycyny ratunkowej przedstawił plan modernizacji medycyny na Dolnym Śląsku. – Tego typu inwestycje przy naszej infrastrukturze są szczególnie potrzebne. Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja wewnętrzna i wiemy też, że nie pozostaje ona bez wpływu, na to co dzieje się u nas w Polsce- podkreślał. -Myślę jednak, że inwestowanie w infrastrukturę, ochronę zdrowia jest absolutnym priorytetem i mimo takiej, a nie innej sytuacji wewnętrznej, te inwestycje będą realizowane – zaznaczał. – Ważnym zadaniem dla ministerstwa zdrowia jest obecnie zmniejszenie dysproporcji między ratownictwem medycznym, a finansowaniem szpitalnych oddziałów ratunkowych – co podkreślał gość specjalny uroczystości, minister zdrowia Jakub Szulc.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone
Go to Top