Lady Gaga w Głuszycy

Lady Gaga w Głuszycy

w Aktualności

O tytuł Idola – muzycznej osobowości scenicznej – walczyło w tym roku 9 osób. Konkurs uświetnił występ Lady Gaga.

Muzyczne zmagania dla głuszyckich gimnazjalistów zostały zorganizowane już po raz szósty. – Idea konkursu podobna jest podobna do tej, jak była swego czasu programie telewizyjnym – chcemy spośród młodzieży gimnazjalnej wyłonić osobowości sceniczne – mówi inicjator konkursu Radosław Zychal, nauczyciel muzyki w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy i dodaje: – Na pewno w przypadku tego konkursu najważniejsze są uzdolnienia wokalne, ale osoba śpiewająca musi się jeszcze swobodnie czuć na scenie i nawiązać dobry kontakt z publicznością.

W tym roku w eliminacjach udział wzięło 45 osób, z których do finału zakwalifikowało się 12, a wystąpiło 9, bowiem nie każdemu starczyło odwagi, aby zaprezentować się przed licznie zgromadzoną publicznością w głuszyckim Centrum Kultury. – Idol stanowił dla nich pierwszy etap pokonywania tremy – wyjaśnia Radosław Zychal. Konkursowicze wykonali dwa utwory, a jury składające się z 4 nauczycieli oraz 8 uczniów pierwsze miejsce przyznało Roksanie Nawrockiej za interpretację piosenki Edyty Geppert ,,Kocham cię życie". Drugie miejsce zajęły dwie osoby – Michał Malec oraz Paulina Kocik, a na trzecie Anna Kmita.

– Roksana ma mocny głos, to jej atut. Poza tym dobrze czuje się na scenie. W tym roku reprezentowała naszą szkołę na Międzynarodowym Konkursie ,,Kluczborskie Trele". Chciałbym jednak zwrócić jeszcze uwagę na Michała Malca, który bardzo dobrze wykonałtrudną piosenkę z repertuaru Mieczysława Szcześniaka – komentuje inicjator konkursu.

Podczas obrad komisji konkursowej publiczność bawiła m.in. Lady Gaga, której występ został przyjęty owacjami na stojąco – w tym przypadku talent aktorski zaprezentował jeden z uczniów klasy III. – Konkurs stanowi możliwość sprawdzenia swoich talentów, a w końcu szkoła jest po to, aby je odkrywać i doskonalić – podsumowuje Radosław Zychal.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Nieudany” powrót

Po 11 miesiącach procesu ze Szpitalem Sokołowskiego w Wałbrzychu świdnicki sąd uznał

Udało się!

Rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii im. UNICEF
Go to Top