Latawiec wysoko w rankingu

Latawiec wysoko w rankingu

w Region

Regionalny Specjalistyczny Szpital Latawiec w Świdnicy ponownie znalazł się wysoko w rankingu Rzeczpospolitej najlepszych szpitali w Polsce. Według gazety, na Dolnym Śląsku świdnicki “Latawiec” nie ma sobie równych.

Pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku i trzynaste w kraju dla szpitala „Latawiec” to wynik najnowszego rankingu dziennika Rzeczpospolita. Zaraz za „Latawcem” na 2 miejscu w województwie i 18 w kraju uplasował się wałbrzyski szpital im. Alfreda Sokołowskiego, na 3 na Dolnym Śląsku i 31 w Polsce – wrocławski szpital im. J. Gromkowskiego. Latawiec więcej punktów niż przed rokiem zdobył w działach: Personel i jego kwalifikacje, Certyfikaty jakości, Jakość usług, Systemy informatyczne, Diagnostyka, Zarządzanie majątkiem.Na pierwszym miejscu złotej setki znalazł się Szpital MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. -„Ranking pokazał, że w ciągu ostatnich lat zwiększyła się ilość sprzętu i bardzo poprawiła jego jakość – inwestycje sięgają dziesiątków milionów złotych. Wystarczy spojrzeć na nasz szpital. Mamy nową pracownię tomografii komputerowej i angiografii, co w znacznym stopniu podniosło jakość świadczonych usług. Pracownie te zostały wyposażone w najlepsze z dostępnych na rynku sprzęty.” – mówi Ryszard Wawryniewicz, wicestarosta świdnicki.Spada natomiast rentowność szpitali. Jak podaje Rzeczpospolita szpitale cofają się do 2008 roku i jest to pierwszy krok wstecz w siedmioletniej historii rankingu. Wysokie miejsca w rankingu nie przekładają się bowiem na finansowanie. Szpitale wciąż walczą z NFZ o zapłatę nadwykonań. W takiej sytuacji są niemal wszyscy liderzy rankingu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,

Ciekawe zajęcia

Czarnoborski Uniwersytet III wieku uczestniczył w interesujących edukacyjno-przyrodniczych wykładach. Studenci spotkali się
Go to Top