„Lato z Dwójką"

„Lato z Dwójką"

w Aktualności

Turniej szachowy, pokazy tańca nowoczesnego, zabawa z animatorami i z zespołem  „Z Nikodema" oraz wiele innych atrakcji towarzyszyły festynowi „Lato z Dwójką", który odbył się w minioną sobotę przy Szkole Podstawowej nr 2  w Głuszycy.

„Lato z Dwójką" to zwycięski projekt, wybrany przez głuszyczan w głosowaniu w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na rok 2017 w Gminie Głuszyca. Przybyłych na festyn przywitali wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, wiceburmistrz Głuszycy Grzegorz Szymański i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy Aneta Musik.  Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej szachowy dla dzieci i dorosłych. Mistrzem turnieju dla dzieci został Filip Grąz, wicemistrzostwo wywalczył Mateusz Ścigała, miejsce trzecie zajęła Dorota Fiedorowicz. Wśród dorosłych graczy tytuł mistrza turnieju zdobył Paweł Mycio, wicemistrzem został Mieczysław Bacior, miejsce trzecie wywalczył Łukasz Franków.  -Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w turniej, co świadczy o popularności gry w szachy, gry uczącej logicznego myślenia – podkreśla Aneta Musik. Turniej zaszczyciła swoją obecnością Jolanta Zawadzka,  arcymistrzyni szachowa, pięciokrotna mistrzyni Polski juniorek i wielokrotna finalistka  turniejów szachowych o mistrzostwo Polski. Jolanta Zawadzka od 1997 r. jest stałą uczestniczką mistrzostw świata i Europy. W 2004 roku zdobyła tytuł mistrza świata. Na głuszycki turniej przybył także tata arcymistrzyni, Wojciech Zawadzki, który wraz z córką przekazał szkole 6 zegarów do gry w szachy oraz 4 książki „Królestwo szachów" autorstwa Krzysztofa  Krupy  i Moniki  Krupy. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali sędziowie szachowi –  Panowie Paweł Stankiewicz oraz Jan Stankiewicz. W organizację turnieju zaangażowane były także Małgorzata Wodyk i Joanna Grabka, nauczycielki z SP nr 2, które w ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych prowadzą zajęcia gry w szachy w klasach pierwszych i drugich.  

Podczas zmagań szachistów na hali sportowej na placu szkolnym trwała wesoła zabawa.  Można było podziwiać  popisy młodych tancerzy ze Studia Tańca Carmen z Wałbrzycha, którzy na co dzień trenują pod okiem Natalii Pinach – finalistki Mistrzostw Polski w tańcu DISCO- DANCE i Hip Hop, zdobywczyni najwyższej klasy w tańcu nowoczesnym, trzykrotnej Mistrzyni Dolnego Śląska w tańcu towarzyskim. Wspólną zabawę przy muzyce poprowadził zespół „Z Nikodema".  Wesołe tańce, budowanie wieży na czas, slalom gigant z przeszkodami, chiński konkurs kulinarny, łowienie ryb w basenie, malowanie twarzy, pokaz wielkich baniek, formowanie balonowych zwierzaków i wiele innych zabaw zaproponowały dzieciom sympatyczne animatorki.  Ponadto dzieci mogły skorzystać z  bezpłatnych zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, w zamku do skakania i na trampolinie, a najmłodsi spędzili ciekawie czas w specjalnej strefie  maluszka. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top