Łatwiej dojedziemy do autostrady

Łatwiej dojedziemy do autostrady

w Region

Dzisiaj, o godz. 10.00 powiat świdnicki przekazał wykonawcy plac pod budowę nowej drogi łączącej Świdnicę i Żarów z autostradą A4.

Samorządowcy i przedstawiciele firmy Heilit + Woerner i Strabag, która wygrała przetarg na jej budowę, spotkali się w miejscu projektowanego ronda przy wjeździe do Świdnicy od strony Strzegomia, gdzie swój początek ma nowa droga. Dokładnie dzisiaj startuje realizacja tej największej inwestycji, realizowanej przez samorządy naszego powiatu. Zgodnie z ustaleniami droga gotowa będzie równo za 15 miesięcy.

Nowa trasa swój początek będzie miała ok. 400 metrów od tablicy informującej o wyjeździe z miasta Świdnica. W tym miejscu powstanie duże rondo ułatwiające włączenie się do ruchu z obecną drogą biegnącą ze Strzegomia do Świdnicy.

Inwestycja pn. "Budowa drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382 i ul. Stęczyńskiego w Świdnicy", która będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 to jedna z największych inwestycji w Powiecie Świdnickim i jedyna tak duża inwestycja realizowana przez samorząd powiatowy w Polsce.

Całość prac pochłonie ok. 110 mln zł. Połowa to środki unijne, resztę pieniędzy przekażą samorządy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, powiat świdnicki, miasto Świdnica, Żarów, gmina wiejska Świdnica oraz Jaworzyna Śląska.

Zakończenie budowy 13,76 km drogi planowane jest na sierpień 2011 r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Odwiedzili sąsiadów

Delegacja z Gminy Czarny Bór gościła w połowie września w gminie Steimbke

Akcja #sadziMY w Gminie Czarny Bór

Gminne przedszkole „Malafirek” dołączyło do ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej

„Cyfrowa Gmina”

Gmina Czarny Bór otrzymała wsparcie w wysokości 100 tysięcy złotych na rozwój
Go to Top