Lepkie ręce

w 112/Wałbrzych

W ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy pierwszego komisariatu wpadła 38-latka. Kobieta dorobiła klucz do drzwi wejściowych pomieszczeń gospodarczych i okradła swojego byłego pracodawcę. Część przedmiotów policjanci w toku wykonanych czynności odzyskali, zatrzymując do sprawy również 31-letniego pasera. W czwartek natomiast komisariat odwiedził 18-latek, który z jednego ze sklepów ukradł dalmierz. Podczas przeszukania pozostawionego przez młodego wałbrzyszanina na parkingu samochodu, mundurowi zabezpieczyli skradzione urządzenie, znajdując w pojedzie również narkotyki.

We wtorek po godzinie 18:00 funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Michałowskiego w Wałbrzychu ma stać zaparkowany samochód, którym sprawca mógł wcześniej przyjechać na włamanie do jednego z obiektów usytuowanego na terenie naszego miasta. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania 38-latki. Okazało się, że kobieta pracująca wcześniej w firmie mającej swoją siedzibę w dzielnicy Szczawienko, dorobiła klucz do drzwi wejściowych pomieszczeń gospodarczych i wykradła z nich mienie o wartości około 10 tysięcy złotych. W toku wykonanych dalszych czynności w ręce funkcjonariuszy kryminalnych tej jednostki wpadł również paser. 31-latek pomógł w ukryciu i zbyciu skradzione mienia, które ostatecznie w części policjanci zabezpieczyli. Kobieta objęta została dozorem policyjnym, a za popełnione przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna natomiast może spędzić za kratami więzienia 5 lat.

W czwartek nad ranem policjanci prewencji z „jedynki” otrzymali informację od pracowników ochrony jednego z marketów o ujęciu nastolatka, który dzień wcześniej dokonał w tej placówce handlowej kradzieży dalmierza o wartości 520 złotych. Podczas przeprowadzonych czynności mundurowi sprawdzili samochód, którym przyjechał 18-latek i znaleźli w nim skradzione przez młodego wałbrzyszanina mienie. Przy sobie oraz w pojeździe młodociany przestępca ukrawał również narkotyki w postaci marihuany. Teraz podejrzany za popełnione czyny może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top