List do kandydatów na prezydenta

List do kandydatów na prezydenta

w Aktualności

Mirosław Lubiński, przewodniczący Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej wystosował list otwarty do kilku swoich konkurentów, startujących w wyborach na urząd prezydenta miasta. Pismo trafiło m.in do Andrzeja Zibrowa, Dariusza Lendy oraz Bogusławy Czupryn.

Mirosław Lubiński wie, że dziś liderem sondaży prezydenckich jest Piotr Kruczkowski z Platformy Obywatelskiej. Z analiz, które przeprowadził jego sztab wynika, że gdyby część kandydatów zrezygnowałaby z ubiegania się o urząd gospodarza gminy mógłby nawiązać równorzędną walką, a nawet wygrać z I turze. Dlatego wystosował list otwarty do Andrzeja Zibrowa (niezależny), Dariusza Lendy i Roberta Ławskiego (SLD) oraz Bogusławy Czupryn (niezależna). Poniżej jego treść.

"Zwracam się do Pana(i) z propozycją rezygnacji z kandydowania na stanowisko Prezydenta Wałbrzycha i wsparcie mojej kandydatury w tych wyborach. Obaj doskonale wiemy, że zarządzanie miastem musi się zmienić, że dla dobra wałbrzyszan nie możemy pozwolić na kolejne lata zaniechanych działań i „papierowych" inwestycji. Nie możemy się zgodzić na marginalizację mieszkańców i Wałbrzycha na mapie Polski. Bardzo szanuję Pańskie zaangażowanie i kreatywność w tworzeniu rozwiązań, dzięki którym los mieszkańców może się polepszyć. Aby je zrealizować, trzeba jednak wygrać w wyborach. Wyniki przeprowadzanych sondaży wskazują, że łącząc nasze siły mamy realną szansę pokonać obecnego prezydenta już w I turze wyborów, a dzięki temu zaoszczędzić pieniądze podatników.

Moją kandydaturę poparły już dwie osoby, które planowały udział w wyborach na Prezydenta Miasta. Pani Alicja Rosiak oraz Ryszard Kabat postanowili jednak przekazać mi swoje poparcie. Z ich i Pańskim wsparciem, a także ze wsparciem wielu środowisk politycznych i społecznych w Wałbrzychu możemy wygrać. Tym samym będziemy mieli szansę na tworzenie takiego Wałbrzycha, jakiego oczekują mieszkańcy.

Jestem przekonany, że rozwój miasta i dobro mieszkańców jest dla Pana najwyższą wartością i wierzę, że możemy razem wystąpić w zbliżającej się kampanii, wygrać ją, a po jej zakończeniu wspólnie budować miasto, w którym chcą żyć wałbrzyszanie".

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top