Lodowisko w Jedlinie już otwarte

w Jedlina Zdrój

Od soboty, 22 stycznia, można już korzystać z nowego lodowiska plenerowego na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Activ Jedlina” przy ul. Kłodzkiej. – Udało się zakończyć prace montażowe tydzień przed czasem – mówi burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel.

 Otwarcie lodowiska początkowo zaplanowano na piątek 28 stycznia, tuż przed dolnośląskimi feriami zimowymi, ale wykonawca szybciej zakończył montaż obiektu. – Dlatego zdecydowałem, że udostępnimy lodowisko wcześniej. Serdecznie zapraszam mieszkańców i gości do korzystania i aktywnego spędzania czasu w naszym mieście – dodaje burmistrz. Lodowisko ma wymiar 14 x 36 metrów. Według producenta, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, może funkcjonować nawet przy 15 stopniach ciepła. – Dodatkowo przy lodowisku będzie działała wypożyczalnia. – Zakupiliśmy 100 par łyżew, pingwinki i kaski, to wszystko będzie służyło naszym klientom – mówi Wiesław Zalas, dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, które będzie zarządzało obiektem.

Lodowisko jest czynne cały tydzień. W soboty i niedziele od godziny 10.00 do 21.00, a w tygodniu od 11.00 do 20.00. Przerwę techniczną zaplanowano w godzinach 14.30 – 15.30 w zależności od zużycia tafli. Bilet ulgowy kosztuje 10 zł, a normalny 15 zł za godzinę. Prawo do ulgi mają dzieci 3 – 6 lat (młodsze wchodzą za darmo), młodzież szkolna oraz studenci do 26-go roku życia za okazaniem legitymacji, emeryci po 60-tym roku życia. Wypożyczenie łyżew, pingwinka czy kasku będzie kosztowało po 5 zł.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Jedlina Zdrój

Nowe atrakcje

Można już wypożyczyć rowery w Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” w Jedlinie-Zdroju. Na

Aktywni Razem” w Jedlinie-Zdroju

Wszystkie dzieci uczęszczające do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Niepublicznego Przedszkola w Jedlinie-Zdroju zostały

Jeszcze pachną nowością!

Wczoraj, 1 lutego, miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnych budynków użyteczności publicznej w
Go to Top