Lot samolotem za "grosze"

Lot samolotem za "grosze"

w Gospodarka

Do jakich miast europejskich i w jakie dni tygodnia można polecieć z Wrocławia za kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście złotych? Tego między innymi można się dowiedzieć oglądając plenerową wystawę wrocławskiego lotniska w centrum Wałbrzycha.

Kolorowa prezentacja "Wrocławskie lotnisko przylatuje do Wałbrzycha" stać będzie na Rynku przez dwa tygodnia. Na 26 planszach przedstawione są najciekawsze oferty wrocławskiego portu. – Chcemy pokazać, że wrocławskie lotnisko jest lotniskiem dolnośląskim, z którego można niedrogo polecieć na wymarzone wakacje. Oglądając ją można się przekonać, że latanie jest na każdą kieszeń – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Wybierając się na wrześniowy urlop do Oslo w jedną można kupić bilet w jedną stronę już za 15 złotych. Do Forli we Włoszech za ok. 40 złotych. To o wiele taniej niż dojazd autokarem, czy samochodem, a przede wszystkim dużo szybciej.

Port Lotniczy Wrocław jest najbliżej położonym od Wałbrzycha lotniskiem. Jazda samochodem zajmuje niewiele ponad godzinę. A czas ten się jeszcze skróci dzięki budowanej właśnie Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. – Komunikacyjne serce naszego regionu bije we Wrocławiu, to nasze okno na świat. Im szerzej otwarte, tym więcej wartościowych kontaktów, przepływu wiedzy i możliwości rozwoju – mówi Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha.

Poza destynacjami na prezentacji przedstawione są także wizualizacje nowego terminalu Portu Lotniczego Wrocław. – Chcemy pokazać wałbrzyszanom, jak za niewiele ponad rok będzie wyglądał nowy terminal Portu Lotniczego Wrocław, który będzie w stanie obsłużyć 3,5 mln pasażerów rocznie. To kluczowa inwestycja nie tylko dla Wrocławia, ale i Dolnego Śląska – dodaje Jarosław Wróblewski.

Wałbrzych to trzecie miasto na mapie tournee, z jakim wrocławski port ruszył na Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Kolejnymi miastami, do których zawita wystawa "Wrocławskie lotnisko przylatuje do …" będą: Bolesławiec, Lubin, Jelenia Góra, Legnica, Opole i Wrocław.

Dodatkowe informacje o rozbudowie Portu Lotniczego Wrocław

Za ponad rok wrocławskie lotnisko otworzy nowy terminal, który będzie mógł odprawić rocznie 3,5 mln podróżnych (będzie cztery razy większy niż obecny). Jego kubatura obliczana na ponad 300 tys. m3 uważana jest za jedną z największych wśród terminali na polskich lotniskach.

Trzykondygnacyjny obiekt pomieści 9 stanowisk kontroli bezpieczeństwa (o 2 więcej niż w starym terminalu) oraz 20 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej tj. o 4 więcej niż obecnie. Wewnątrz zaprojektowano między innymi sale konferencyjne, bary, kawiarnie, a także galerię handlową. Atrakcją nowego terminalu będzie podniebna kawiarnia. Z wysokości dziewięciu i pół metra będzie można obserwować startujące i kołujące samoloty. Z kolei najbardziej przestronna będzie hala przylotów i odlotów – ma mieć powierzchnię 1700 mkw.

Nowością na wrocławskim lotnisku będą też rękawy, którymi pasażerowie będą przechodzić bezpośrednio do samolotów. Na początek zamontowane zostaną 2 takie rękawy, ale wraz z rozwojem ruchu pasażerskiego ich liczbę będzie można potroić.

Połączenia "naj" Portu lotniczego WrocławLondyn – tam najczęściej latają podróżni z wrocławskiego lotniska. W lipcu linie Ryanair i Wizz Air łącznie przewiozły do Londynu prawie 27 tysięcy pasażerów.Malaga – najdalej położone miasto, do którego można polecieć z Wrocławia. Do Malagi można polecieć nie tylko na urlop, lecz także na weekend. Za lot z Wrocławia do Malagi w piątek i powrót w poniedziałek zapłacimy we wrześniu i w październiku ok. 150 złotych.Alicante – najcieplejsze miasto, do którego można wybrać się z Wrocławia – średnia temperatura wynosi 29 stopni Celsjusza. Do hiszpańskiego kurortu na Costa Blanca kursuje latem Ryanair. Najtańsze bilety we wrześniu kosztują ok. stu złotych za przelot w jedną stronę.Oslo – najchłodniejsze miasto – średnia temperatura latem wynosi 22 stopnie Celsjusza. Z Wrocławia można polecieć do Oslo codziennie, oprócz piątków i poniedziałków liniami Ryanair, albo Wizz Air.Dusseldorf Wezze- do tego miasta najszybciej dotrzemy z wrocławskiego lotniska (80 min.). Linią Ryanair można polecieć tam bezpośrednio z Wrocławia dwa razy w tygodniu.Forli – wybierając to włoskie miasto, najszybciej dolecimy nad ciepłe morze. Miasto, położone na północy Włoch, stanowi doskonałą bazę wypadową nad Morze Adriatyckie. Bliskość morza i ciepły klimat to nie jedyne atuty tego miejsca, ponieważ niedaleko stąd do Rawenny, Rimini i San Marino.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą będzie można się dostać na lotnisko między innymi z autostrady A4. Oferuje regularne połączenia lotnicze z 31 portami europejskimi, m.in. z Rzymem Ciampino, Paryżem Beauvais i Oslo Torp. W roku 2011 Port Lotniczy Wrocław powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,5 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,

Minister w urzędzie

Reformie rynku pracy oraz zmianom w przepisach pozwalających na zatrudnianie cudzoziemców poświęcone

Umowa podpisana

Pełniący funkcję Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek podpisał umowę na realizację zadania
Go to Top