Lubiński z poparciem SLD

Lubiński z poparciem SLD

w Aktualności

Mirosław Lubiński, kandydat na prezydenta miasta otrzymał oficjalne poparcie zarządu krajowego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Wierzę, że wspólnie uda nam się wygrać te wybory i zmienić Wałbrzych – mówi.

Lider Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej nie ukrywa zadowolenia z otrzymanego poparcia. – Dziękuję bardzo za zaufanie. To ważny krok dla naszego miasta. Mam nadzieję, że to początek dobrych zmian. Połączenia sił organizacji pozarządowej z dużą, ogólnopolską partią, jaką jest Sojusz Lewicy Demokratycznej – mówi. W jej szeregach ma wielu zwolenników. To m.in. radny sejmiku województwa dolnośląskiego Marek Dyduch, który od początku wspierał Lubińskiego. Teraz dołączył do niego również poseł Janusz Krasoń. – Mamy wspólny elektorat i poglądy – mówi lider SLD w okręgu. Sam zainteresowany nie komentuje wypowiedzi Dariusza Lendy, który skrytykował decyzję władz krajowych. – W szeregach Sojuszu mam bardzo wielu znajomych, którzy mnie wspierają – kończy. To on zwyciężył w pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2010 roku. Zdobył 10305 głosów, przy 9494 Piotra Kruczkowskiego. W drugiej turze kandydat PO wygrał różnicą 325 głosów. Lubiński i Wild złożyli wnioski o powtórzenie wyborów. W pierwszej instancji sąd oba odrzucił. Kolejna rozprawa była przełomowa. Sędziowie zdecydowali się unieważnić druga turę oraz wybory do rady miasta w okręgu nr 5.

Mirosław Lubiński to człowiek lewicy. W latach 1996-1999 był członkiem SdRP, następnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Należał do władz lokalnych partii. W latach 1998-2003 pełnił mandat radnego rady miejskiej Wałbrzycha, od 2002 do 2003 był jej przewodniczącym. W 2003 został wybrany do senatu w wyborach uzupełniających w okręgu wałbrzyskim, rozpisanych po wygaśnięciu mandatu Henryka Gołębiewskiego, który objął urząd marszałka dolnośląskiego. W Senacie był wiceprzewodniczącym Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia, brał udział w pracach Komisji Ustawodawstwa i Praworządności. "

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top