Łysek z Laurem

w Kultura

Odbywający się w Katowicach XIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" zakończył się spektakularnym sukcesem Radosława Rychcika. Zdobył on główną nagrodę – Laur Konrada – za zrealizowany "na deskach" wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego spektakl "Łysek z pokładu Idy".

Wygrana była bezdyskusyjna, ponieważ pracujący w Wałbrzychu reżyser otrzymał trzy z pięciu głosów jurorów, a nam szczególnie miło jest poinformować, że spektakl "Łysek z pokładu Idy" został zrealizowany przy współudziale środków finansowych Gminy Wałbrzych.

Teatr kontynuuje swoją artystyczną podróż po Polsce i już od wczoraj wystąpuje na 31. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, których jest głównym bohaterem. W czasie trwania festiwalu odbędzie sie monografia poświecona wałbrzyskiemu Teatrowi, w ramach której zostanie wystawione 6 spektakli (12 przedstawień). Jedną z prezentowanych sztuk będzie "Olga Tokarczuk z Wałbrzycha".Spektakl współfinansowany jest ze środków Biura Promocji Miasta, a patronat nad nim objął Prezydent Piotr Kruczkowski.

Reżyserowi Radosławowi Rychcikowi i całemu zespołowi Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Równorzędne nagrody

Organizowany przez Gminę Czarny Bór, Kopalnię Mineral Polska Sp. z o. o.

„Artyści dzieciom”

W średniowiecznej scenerii Zamku Grodno odbył się wernisaż wystawy ” Artyści dzieciom-

SILENTlive

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego
Go to Top